„Šiuo metu jau matome, kad apie pusė milijono gyventojų yra pateikę prašymus dalį gyventojų pajamų mokesčio (GPM) pervesti paramai. Pateikusių prašymus gyventojų šiemet yra daugiau. Pernai jų buvo apie 460 tūkst. ir iš viso buvo pervesta apie 21 mln. eurų. Šiais metais jau matome, kad jau yra apie pusę milijono gyventojų“, – teigė VMI viršininko pavaduotojas Martynas Endrijaitis.
Vilniuje žurnalisto kalbinti žmonės teigė aukojantys skirtingoms organizacijoms.
„Visada skiriu M. K. Čiurlionio menų mokyklai ir Bajorų sąjungai“, – sakė gatvėje sutikta praeivė.
Kita moteris teigė visada paramą skirianti savanorystės principu veikiančioms organizacijoms.
Daugiausiai paramos yra pervedama paramos gavėjams, kurie užsiima senelių priežiūra, naminių gyvūnėlių priežiūra.
„Aš visą laiką remiu arba neįgalius vaikus, arba vėžiu sergančių vaikų organizacijas, kurios padeda tokių vaikų mamoms. Tai jautrūs dalykai ir visuomenei labai svarbu, kad jie susirinktų paramą, nes valstybės finansavimo, matyt, neužtenka kiekvienai smulkmenai. Labai smagu, kad yra tokios organizacijos, kurios tą daro. Taip pat ir maltiečiai su savo senelių sriubom – tai sveikintinas dalykas. Manau, kad 100 proc. visuomenės turėtų paskirti savo paramą būtent savanorystės principu dirbančioms organizacijoms“, – kalbėjo vilnietė.
Ne vienas praeivis teigė, kad aukoja Ukrainai. Dar vienas sutiktas žmogus sakė nieko nežinojęs apie tai, kad dalį GPM galima skirti labdarai.
„Daugiausiai paramos yra pervedama paramos gavėjams, kurie užsiima senelių priežiūra, naminių gyvūnėlių priežiūra“, – teigė M. Endrijaitis.
Visas LNK reportažas – vaizdo įraše:
Šiandien – paskutinė diena skirti paramą organizacijoms.
„Turėjome trikdžių ir laikinai neveikė prašymų sistema, kad būtų pervesta parama. Už tai atsiprašome ir gyventojus kviečiame šiandien pateikti šiuos prašymus. Trikdžius operatyviai išsprendėme ir kviečiame dabar nelaukti ir šiuos prašymus pateikti“, – sakė VMI viršininko pavaduotojas.
Daugiau negu 90 proc. gyventojų savarankiškai nuotoliniu būdu pildo deklaracijas ir jas pateikia elektroninio deklaravimo sistemoje.
Didžioji dalis Lietuvos gyventojų renkasi pajamų deklaraciją pildyti nuotoliniu būdu. Anot M. Endrijaičio, toks būdas užtrunka žymiai trumpiau ir yra paprastesnis.
„Prie popieriaus tikrai grįžti neplanuojama. Elektroninio deklaravimo būdu pateikimo forma yra pati patogiausia, lengviausia ir greičiausia. Matome, kad ir patys gyventojai įprato nuotoliniu būdu teikti deklaracijas, pavyzdžiui, iki deklaravimo pabaigos apie 60 tūkst. gyventojų atvyko gyvai pagal išankstinę registraciją, tačiau skambučių sulaukiame daugiau nei 400 tūkst. Matome, kad keliolika kartų daugiau gyventojų yra linkę nuotoliniu būdu pildyti metines pajamų deklaracijas. Apskritai daugiau negu 90 proc. gyventojų savarankiškai nuotoliniu būdu pildo deklaracijas ir jas pateikia elektroninio deklaravimo sistemoje. Prašymus paramai taip pat yra lengva pateikti, užtrunka vos kelias minutes. Ten galima įvesti ir paramos gavėjų kodus, pavadinimus sistema parodo tikslius. Tai tą tikrai yra paprasta, patogu, greita ir efektyvu padaryti“, – šypsojosi M. Endrijaitis.
Dar nepaskyrę savo aukos tą padaryti gali iki trečiadienio vidurnakčio.
Naujausi komentarai