Pereiti į pagrindinį turinį

Iš „Pienas LT“ toliau bėga ūkininkai

2018-04-24 13:54
ELTOS inf.

Nepatenkinti per mažomis pieno supirkimo kainomis iš kooperatyvo „Pienas LT“ toliau traukiasi pieno gamintojai. Metų pradžioje kooperatyvą paliko keli stambūs tiekėjai, dabar - mažesni.

Iš „Pienas LT“ toliau bėga ūkininkai
Iš „Pienas LT“ toliau bėga ūkininkai / A. Ufarto / Fotobanko nuotr.

Pasak Mažeikių rajone ūkininkaujančio Viktoro Vanago, palikti kooperatyvą „Pienas LT“ paskatino kooperatyvo sumažintos pieno supirkimo kainos.

„Išėjom dėl kainų. Kainas mūsų žiauriai paskutiniu metu numušė“, - Eltai tvirtino ūkininkas.

V. Vanagas laiko 90 pieninių karvių bandą ir dabar pieną parduoda konkuruojančiam kooperatyvui.

„Dabar gaunu 6 centais daugiau už litrą, tai vis dėl to didelė kaina“ , - sakė V. Vanagas.

Pasak jo, palikti kooperatyvą paskatino ir „Pienas LT“ vadovų elgesys.

„Matome, kad perspektyvos nėra, nes gamykloje nepamatuotai labai daug vadovų, niekas nesiskaito su nariais, ypač valdyba, valdybos pirmininkas. Pasidarė arogantiška ta valdyba, nebeįmanoma su jais susišnekėti“, - skundėsi V. Vanagas.

Šilalės rajone 30 metų ūkininkaujančios Vilijos Bušinskienės teigimu, iš kooperatyvo „Pienas LT“ narių ji pasitraukė dėl pernelyg mažų supirkimo kainų. Ūkininkė laiko 170 karvių, jos ūkis priskiriamas prie stambesnių, kuris per mėnesį pristato 105 tonas pieno.

„Mano ūkio pieno kokybė gera - jau penkiolika metų imami mėginiai, žinau, kuo pašėriau ir kokie rodikliai. Už tokį pieną turėčiau gauti 35 euro centus už litrą, o „Pienas LT“ mokėjo vos 20 - tiek per krizę gaudavom“, - sakė V. Bušinskienė.

Ūkininkės tvirtinimu, dabar ji pieną tiekia kitiems supirkėjams ir gauna už litrą 7 euro centais daugiau. Pasak jos, šių 7 euro centų skirtumas, padauginus iš viso pieno kiekio, reiškia 7,5 tūkst. eurų papildomų pajamų per mėnesį.

Pasak V. Bušinskienės, jos pajus kooperatyve nedidelis - 2 tūkst. eurų, bet dėl jo grąžinimo kovosianti iki galo. „Po mano išėjimo skambino akcininkai, sumerkę po šimtą ir daugiau tūkstančių, tai jiems irgi ausys barška“, - pasakojo ūkininkė.

Mažeikių rajone 70 karvių ūkį laikanti Zina Derkintienė, dėl mažų supirkimo kainų iš kooperatyvo pasitraukusi kovo pabaigoje, neatmetė sugrįšianti, jeigu kooperatyvas kainas pakels.

„Mes dirbam už pinigus, ne už labdarą - eisim ten, kur moka“, - sakė ūkininkė.

Tame pačiame rajone ūkininkaujantis Egidijus Butkus kooperatyvui per mėnesį tiekė 40 tonų pieno.

„Išėjau kol kas - supirkimo kainos netenkina. Supirkėjai visą laiką daugiau duoda. Dabar beveik keturis euro centus už litrą duoda, tai nemažai išeina, per mėnesį priduodant apie 40 tonų“, - sakė E. Butkus.

Kaip skelbė ELTA, nuo šių metų pradžios iš kooperatyvo narių, o atitinkamai - ir pieno tiekėjų gretų pasitraukė „Lytagros“ įmonių grupei priklausančios „Lytagros“ bei Okainių žemės ūkio bendrovės. Pasitraukė ir stambi Pauliukų žemės ūkio bendrovė.

Pasak „Pieno LT“ valdybos pirmininko Naglio Narausko, kooperatyvas gerbia kiekvieno gamintojo teisę spręsti dėl narystės jame. Jo teigimu, metų pradžioje kooperatyvas turėjo 234 narius. Per 2017 metus į kooperatyvą įstojo 14, pasitraukė 7 nariai. 2017 metų pabaigoje kooperatyvas vienijo 223 pieno gamintojus.

Dėl sąsajų su kooperatyvu „Pienas LT“ opozicijos atstovai priekaištauja žemės ūkio ministrui Broniui Markauskui, kuris anksčiau priklausė jo valdybai, o šiuo metu kooperatyvo pajininkė yra B. Markausko mama Sofija Markauskienė.

Europos kovos su sukčiavimu tarnyba OLAF šiuo metu tiria, ar „Pienas LT“ teisėtai panaudojo beveik 19 mln. eurų ES paramos. Didžioji dalis paramos kooperatyvui buvo suteikta 2010 metais, o papildoma 4 mln. eurų parama - 2016 metais.

Naujausi komentarai

Komentarai

  • HTML žymės neleidžiamos.

Komentarai

  • HTML žymės neleidžiamos.
Atšaukti
Komentarų nėra
Visi komentarai (0)

Daugiau naujienų