„Šiandien (antradienį – BNS) šnekėjome tiek su rinkos operatoriumi, tiek su Valstybine energetikos reguliavimo taryba. Tokio poreikio, panašu, kad neprireiks, nes vėjas vėl pučia, saulė šviečia ir kainos po truputį stabilizuojasi“, – antradienį žurnalistams sakė G. Paluckas.
„Tas sezoniškumas, kuris kartais ištinka atšalus orams, taip pat traukiasi. Todėl kažkokių intervencijų ir mechanizmų, panašu, kad nereikės“, – kalbėjo premjeras.
Praėjusį penktadienį premjeras neatmetė galimybės svarstyti elektros kompensacijas gyventojams ar verslui, jei elektra brangesnė išliktų ilgesnį laiką.
Elektros perdavimo sistemos operatorė „Litgrid“ pirmadienį pranešė, jog dėl atšalusių orų ir visiško štilio elektros kaina Lietuvoje praėjusią savaitę augo 55 proc. iki 195 eurų už megavatvalandę (MWh).
BNS antradienį rašė, kad ekspertų nuomone, išaugusią elektros kainą lėmė šaltesni nei įprasta vasarį orai, padidėjęs elektros suvartojimas, nedidėlė saulės ir vėjo elektros gamyba, neveikiantis povandeninis kabelis „EstLink 2“ tarp Suomijos ir Estijos, taip pat išaugusi šiluminių jėgainių gamyba, kuriai naudojamos pabrangusios gamtinės dujos.
Tiek analitikai, tiek pats premjeras praėjusią savaitę tikino, jog Baltijos šalių sinchronizavimas su Vakarų Europos tinklais įtakos elektros brangimui neturėjo.
BNS kalbintų elektros tiekėjų atstovų nuomone, dėl šiltesnio kovo mėnesio elektros kainos jau turėtų mažėti. Todėl, pasak jų, vasario biržos kainų šuoliai neturėtų jokio arba turėtų nedidelį poveikį ilgalaikiams ateities sandoriams.
Naujausi komentarai