Pereiti į pagrindinį turinį

Prezidentas: dabartinėje situacijoje ypač svarbi EPBO lyderystė

2020-12-14 15:02
ELTOS inf.

Lietuvos Respublikos prezidentas Gitanas Nausėda nuotoliniu būdu dalyvavo 60-ųjų Ekonominio bendradarbiavimo ir plėtros organizacijos (EBPO) konvencijos pasirašymo metinių minėjimo renginyje ir su EBPO valstybių narių vadovais aptarė organizacijos pasiekimus, pasaulio ekonomikos būklę, ilgalaikes tendencijas ir konkretų EBPO indėlį siekiant formuoti „geresnę politiką geresniam gyvenimui“.

Aukšto lygio diskusijoje, kaip teigiama Prezidentūros pranešime, valstybės vadovas pabrėžė būtinybę daugiau bendradarbiauti tarptautiniu lygmeniu, kolektyviniais veiksmais reaguojant į COVID-19 sukeltą pasaulinę krizę ir atsigavimą, susitelkiant ties daugiašališkumo iššūkiais, EPBO vaidmeniu dabartiniame kontekste. Apžvelgti svarbiausi pandemijos ir jos pasekmių suvaldymo ir pasirengimo atsigavimui prioritetai: vakcinų kūrimas ir jų paskirstymas, tarptautinis judumas, pasaulinės vertės grandinės, ekonominės politikos koordinavimas, skolos mažinimo iniciatyvos ir kt.

„Siekdama išsaugoti gyvybes Lietuva ėmėsi griežtų karantino priemonių, kurios lėmė ekonomikos susitraukimą ir socialinius iššūkius, su kuriais susidūrė ir kitos šalys. Tačiau visi privalome mąstyti apie ateitį ir keisti šalių ekonomiką. Tai vienintelis būdas iš pandemijos sukeltos krizės išeiti stipresniems ir atsparesniems. Tvarią sėkmę pasieksime, tik jei ekonominius pokyčius lydės ir socialiniai pokyčiai bei priemonės, skirtos gerinti mūsų visų piliečių gerovei, mažinti skurdui ir skatini regionų konvergencijai“, – kreipdamasis į EBPO generalinį sekretorių Jose Angelį Gurrią ir valstybių narių vadovus teigė prezidentas.

Anot šalies vadovo, šioje situacijoje ypač svarbi EPBO lyderystė – pasauliui reikia tvirto solidarumo ir pastangų bendradarbiauti, nes daugelis dabartinių ir ilgalaikių iššūkių yra globalūs. Valstybės vadovas pabrėžė, kad, norint įveikti pandemiją, užtikrinti įtraukų, tvirtą ir žalią atsigavimą, reikia imtis globalių veiksmų. O jau tuomet turėsime užtikrinti, kad kuo daugiau žmonių galėtų gauti integruotos globalios ekonomikos teikiamą naudą.

Diskusijoje šalies vadovas išreiškė viltį, kad prieš mėnesį kartu su EBPO vadovu aptarta organizacijos atlikta Lietuvos ekonominė apžvalga ir sutarti ekonominiai ir socialiniai pokyčiai padės sukurti tvirtą gerovės valstybės pagrindą, kad Lietuva taptų stipria, teisinga, žalia ir inovatyvia šalimi. Prezidentas pabrėžė, kad turime beprecedentę galimybę užsitikrinti skaitmeninį žalią, inovatyvų ir socialiai teisingą atsigavimą. Visi šie keturi elementai kelia iššūkių ir visi yra būtini.

Minėjimas subūrė EBPO valstybių narių vadovus, kitų valstybių ir vyriausybių lyderius, tarptautinių organizacijų vadovus, akademinio pasaulio bendruomenę, pilietinės visuomenės ir verslo atstovus bei aukšto lygio EBPO pareigūnus.

Naujausi komentarai

Komentarai

  • HTML žymės neleidžiamos.

Komentarai

  • HTML žymės neleidžiamos.
Atšaukti
Komentarų nėra
Visi komentarai (0)

Daugiau naujienų