„PVM yra ne tikslas, o priemonė kažką sureguliuoti. Mes pritariame prezidentės nuomonei, kad PVM lengvata šildymui galėtų ir toliau tęstis ir manome, kad Seimas vakar nežymia balsų persvara ir dalyvaujant nedideliam skaičiui Seimo narių, padarė klaidą. Yra dar kitas klausimas - PVM lengvata biokurui tiems namams, kurie šildosi biokuru. Mes manome, kad PVM lengvata turi galioti atsinaujinantiems šaltiniams“, - spaudos konferencijoje sakė „Litbiomos“ valdybos narys Remigijus Lapinskas.
Tačiau, jo teigimu, PVM lengvata žmonėms, kurie šildosi namus dujomis, neturėtų būti taikoma
„Vienas dalykas, pilno PVM taikymas centralizuotam šildymui kaip ir atrodo logiškas žingsnis, nes jis taikomas visiems. Šildymas Lietuvoje yra ne tokia prekė, kaip visos. Jis yra neišvengiamas ir tai pirmo būtinumo prekė. Tai labai didelė išlaidų dalis bet kurios šeimos biudžete. (...) Iš principo mes siūlytume išskirti dujas. Iškastinis kuras apskritai neturėtų būti naudojamas Lietuvoje“, - kalbėjo R.Lapinskas.
Seimas antradienį galutinai nusprendė, jog PVM lengvata centriniam šildymui nuo birželio nebegalios, o nepasiturintiems gyventojams bus mokamos kompensacijos.
„Litbioma“ vienija 55 narius. Asociacijai priklauso medienos, šiaudų, energetinių gluosnių, durpių gamintojai ir tiekėjai, biokuro katilinių ir kitos įrangos gamintojai bei mokslo įstaigos.
Asociacijos duomenimis, pernai centralizuotos šilumos gamyboje biokuro naudojimas sudarė 65 proc., o privačiuose namuose - iki 90 proc. Dabar biokuro pramonėje dirba apie 7,5 tūkst. žmonių, o metinė sektoriaus apyvarta siekia 300 mln. eurų.
Naujausi komentarai