Pereiti į pagrindinį turinį

R. Pocius: dujų kainos kitą pusmetį turėtų išlikti stabilios

2024-11-28 15:38

Valstybinės energetikos reguliavimo tarybos (VERT) vadovas sako, kad dujų kainos kitų metų sausį–birželį turėtų išlikti stabilios, o priešingą tendenciją lemtų geopolitiniai veiksniai.

R. Pocius: dujų kainos kitą pusmetį turėtų išlikti stabilios
R. Pocius: dujų kainos kitą pusmetį turėtų išlikti stabilios / Freepik.com nuotr.

Renato Pociaus teigimu, kol kas nėra pagrindo manyti, kad dujų tarifai buitiniams vartotojams gali būti perskaičiuoti  pirmąjį metų ketvirtį – pasak jo, ateities sandorių kainos iš esmės nekinta, o dujų saugyklos yra užpildytos.

„Sunku nuspėti, kaip atrodys gamtinių dujų kaina kitų metų pirmąjį ketvirtį, kuomet būtų galima jas perskaičiuoti. Bet kol kas matome, prognozuojame tokią stabilią tendenciją. Bent jau ateities sandorių kainos nerodo kažkokių labai didelių svyravimų“, – žurnalistams ketvirtadienį sakė R. Pocius.

„Šiandien saugyklos užpildytos, klimatas yra šiltas. Turbūt didžiausia grėsmė gali būti geopolitinė. Būtent šitos priežastys gali turėti įtakos gamtinių dujų kainoms ir jų svyravimams“, – pabrėžė jis.

Be to, anot R. Pociaus, dujų kainų augimą buitiniams vartotojams šiek tiek sušvelnina vienintelio tiekėjo „Ignitis“ jau rezervuotų dujų kaina.

„Pernai buvo šiek tiek diversifikuotas („Ignitis“ – BNS) portfelis buitiniams vartotojams ir buvo užfiksuota dalis kainų. Bendrame portfelyje tai sudaro 15 proc. šiai dienai užfiksuotos kainos (...), tai leidžia turėti mažesnį kainų augimą“, – kalbėjo R. Pocius.

„Šiandien kažkokių priežasčių dėl ko reikėtų kainas perskaičiuoti pirmąjį ketvirtį, kol kas, nematome“, – sakė rinkos reguliuotojo vadovas.

Šiluma kainuos panašiai kaip pernai

Pasak R. Pociaus, centralizuotos šilumos kainos šį šildymo sezoną turėtų išlikti panašios kaip ir pernai. Vis tik jis pabrėžė, kad dėl konkrečių tarifų kiekvieną mėnesį sprendžia kiekvienas šilumos tiekėjas.

„Vidutiniškai šildymo kainos turėtų išlikti panašiame lygyje, kaip ir praeitais metais. Tačiau kiekviena bendrovė yra laisva apsispręsti dėl kainodaros. Mes nustatome bendrą pajamų lygį, kurį įmonė gali susirinkti, tačiau (...) pačios įmonės gali nuspręsti dėl tarifo lygio atskirais mėnesiais“, – teigė R. Pocius.

„Gali būti taip, kad įmonės nusprendė šiek tiek tam tikru laikotarpiu gauti daugiau pajamų ir dėl to šiek tiek didėjo tarifas. Tačiau kitais laikotarpiais jis galės būti mažesnis“, – pridūrė jis.

VERT vadovo teigimu, šilumos kainą lems ir jai gaminti naudojamo kuro, pavyzdžiui, dujų didmeninė kaina.

VERT ketvirtadienį pranešė, jog vidutinė centralizuotos šilumos kaina Lietuvoje gruodį sieks 7,72 cento (be PVM) už kilovatvalandę (kWh) – 7,2 proc. daugiau nei lapkritį. Brangiausiai centralizuotą šilumą Lietuvoje lapkritį tieks bendrovė „Gren Joniškis“ (11,71 cento), pigiausiai – Utenos šilumos tinklai (5,48 cento).

Naujausi komentarai

Komentarai

  • HTML žymės neleidžiamos.

Komentarai

  • HTML žymės neleidžiamos.
Atšaukti
Komentarų nėra