Prieš euro įvedimą Briuselis turės „geranoriškų“ priekaištų Lietuvai, prognozuoja finansų ministras. Pasak Rimanto Šadžiaus, vienas jų galimas dėl didelio nedarbo.
„Esu tikras, kad gausime pastabų. Kai kurių pastabų ir dabar matome (...). Sakykime, nedarbo lygis aukštas Lietuvoje ir turime dėti visas pastangas jį perspektyvoje mažinti“, - interviu radijui „Laisvoji banga“ pirmadienį sakė finansų ministras.
Tačiau, R.Šadžiaus teigimu, ant euro zonos slenksčio stovinčiai Lietuvai Briuselio pastabos būsiančios geranoriškos.
„Tikiuosi, kad tai bus geranoriškos rekomendacijos“, - teigė finansų ministras.
Pasak R.Šadžiaus, dėl euro įvedimo kainos Lietuvoje kils panašiai, kaip ir Latvijoje.
„Apie 3 proc. stebimų kainų padidėjo (Latvijoje - BNS) ir apie 3 proc. – sumažėjo. 94 proc. liko toj pačioje vietoje. To paties, manau, galime laukti ir Lietuvoje, nes kainų augimui, kurio labai bijo gyventojai, ekonominio pagrindo nėra“, - sakė finansų ministras.
Tačiau jis įspėjo, kad „tam tikras kainų suapvalinimas bus“.
„Labai natūralu, kad verslo naudai jisai bus, bet tai natūralu. Bet neturėtų labai smarkiai kirsti per žmonių kišenę, nes bendrame kainų indekse, kuris per metus sudarytų 2 proc. – kainų augimas, vien dėl dėl šito būtų dvi-trys procento dešimtosios - 20-30 centų nuo 100 litų“, - teigė R.Šadžius.
Seimas jau yra priėmęs Euro įvedimo įstatymą.
Europos Komisija šių metų birželį turėtų pranešti, ar Lietuvai bus leista nuo 2015 metų tapti euro zonos nare. Tam, kad galėtų įstoti į euro zoną, valstybė narė turi atitikti vadinamuosius Mastrichto kriterijus dėl viešųjų finansų deficito, infliacijos ir skolos.
Naujausi komentarai