Šios išmokos didės pareigūnams ir kariams, teisėjams, nukentėjusiems asmenims, pirmojo ir antrojo laipsnių pensijų gavėjams, mokslininkams.
Už tokias Valstybinių pensijų įstatymo pataisas, kurių iniciatoriai „valstiečių“ frakcijos nariai Rimantė Šalaševičiūtė ir Jonas Jarutis, antradienį balsavo 130 Seimo narių, prieš ir susilaikė po vieną.
Pasak opozicijai priklausančių „valstiečių“ atstovo Tomo Tomilino, valstybinės pensijos indeksuojamos augant kainoms: „Tai yra pagal infliacijos lygį. Tai neprilygsta indeksacijai, kurią turime pensijų sistemoje, kai pensijos indeksuojamos pagal darbo užmokesčio fondo augimą ir jo tendencijas“.
Seimo Biudžeto ir finansų komiteto pirmininkas Mykolas Majauskas pritarė šių pensijų didinimui, tačiau pakvietė Seimą į diskusiją, ar skiriant jas nėra piktnaudžiaujama.
„Taip pat kviesčiau Seimo tyrimų skyrių panagrinėti, kam yra skiriamos valstybinės pensijos kitose Europos Sąjungos šalyse ir pažiūrėti, ar iš tiesų sistema, kurią turime Lietuvoje, atitinka europinius standartus ir europinę socialinę tvarką, kam, kaip ir kada ir kokios valstybinės pensijos skiriamos“, – kalbėjo jis.
Dabar nėra valstybinių pensijų, išskyrus prezidento sutuoktinio valstybinės pensijos, vertės palaikymo mechanizmo, todėl, kaip teigia pataisos iniciatoriai, keičiantis ekonominėms sąlygoms, šių pensijų perkamoji galia mažėja.
2019 metais valstybines pensijas gavo apie 97,7 tūkst. asmenų (kartu su našliais ir našlaičiais), šioms pensijoms pernai panaudota apie 139,4 mln. eurų.
Naujausi komentarai