Už „valstietės“ Rimantės Šalaševičiūtės projektą praėjusią savaitę balsavo 39, prieš – vienas, susilaikė 30 parlamentarų.
Pasak Seimo narės, 2007-aisiais muitinės pareigūnus įtraukus į pareigūnų valstybinių pensijų sistemą, teisę ją gauti įgijo muitininkai dirbę mobiliuosiuose grupėse, postuose arba atlikę operatyvinę veiklą, ikiteisminį tyrimą.
Todėl, anot projekto aiškinamojo rašto, muitinė tapo vienintelė iš visų vidaus tarnybos sistemos institucijų, kurioje teisę į pareigūnų ir karių valstybinę pensiją turi tik dalis statutinių pareigūnų.
Pagal galiojančią tvarką tie muitininkai, kurie nepriskiriami minėtai grupei, neturi teisės gauti pareigūnų ir karių valstybinės pensijos.
Tokios teisės neturi ir pareigūnai, dirbę minėtose grupėse, bet iš tarnybos išėję iki pakeitimų įsigaliojimų 2007 metais.
Pasak projekto autorės, tokiu būdu susiklostė neteisinga situacija, kai tas pačias arba labai panašias funkcijas atliekantiems pareigūnams skirtingose statutinėse tarnybose buvo numatytos skirtingos socialinės garantijos.
„Įstatymo projekto uždavinys yra suteikti teisę gauti pareigūnų valstybinę pensiją Lietuvos muitinės pareigūnams, taikant muitinės sistemoje dirbusiems asmenims panašias šios teisės į pensiją įgijimo sąlygas, kurios yra taikomos visiems kitiems statutiniams pareigūnams“, – dėstė R. Šalaševičiūtė.
Anksčiau skaičiuota, kad jos siūlomiems pakeitimams įgyvendinti šiemet papildomai būtų reikėję apie 2,8 mln. eurų.
Seimas kiek anksčiau ėmėsi svarstyti ir konservatoriaus Andriaus Vyšniausko siūlymą į ugniagesių pensijas įskaičiuoti darbą pagal sutartis.
Pagal A. Vyšniausko projektą siūloma į pareigūnų pensijos stažą įskaičiuoti laikotarpį, kai ugniagesys gelbėtojas buvo įdarbintas pagal darbo sutartį.
Naujausi komentarai