Pereiti į pagrindinį turinį

Sinchronizavimas su Europa – per „LitPol Link“ ir rezervinę jungtį

2018-06-27 14:17
BNS inf.

Baltijos šalių elektros tinklų sinchronizavimui su žemynine Europa bus panaudota jungtis tarp Lietuvos ir Lenkijos, kartu bus pasitelkta ir rezervinė jungtis, teigia prezidentės Dalios Grybauskaitės vyriausiasis patarėjas Nerijus Aleksiejūnas.

A. Ufarto / BFL nuotr.

Pasak jo, ketvirtadienį Briuselyje pasirašant politinį susitarimą taip pat numatoma, kad sinchronizavimo projektas turės būti įgyvendintas iki 2025 metų.

„Numatomi labai aiškūs laiko rėmai – 2025 metai kaip paskutinė data mūsų sinchronizavimuisi su kontinentine Europa. Taip pat yra sutariama, kad bus sinchronizavimasis per Lenkiją, naudojant „LitPol Link“ pirmąją liniją plius pridedant papildomus dalykus, kaip rezervinė jungtis, kondensatoriai ir kiti techniniai sprendimai“, – trečiadienį žurnalistams sakė N. Aleksiejūnas. 

Politinį susitarimą dėl sinchronizavimo prieš prasidedant Europos Vadovų Tarybai pasirašys Lietuvos prezidentė, Latvijos, Estijos, Lenkijos premjerai bei Europos Komisijos vadovas Jean'as Claude'as Junckeris (Žanas Klodas Junkeris).

Projekto techninės studijose buvo nagrinėti trys sinchronizacijos variantai: viena jau veikianti arba dvi jungtys su Lenkija, dabartinė jungtis kartu su nuolatinės srovės (DC) jūriniu kabeliu tarp Lenkijos ir Lietuvos.

Lietuva ir Lenkija laikėsi nuomonės, kad pakanka vienos dabartinės 1000 megavatų dvigrandės jungties „LitPol Link“, tačiau Estija ir Latvija siekė, kad būtų nutiesta antroji jungtis.

Baltijos šalys iki šiol veikia sinchroniniu režimu posovietinės energetinės sistemos vadinamajame BRELL žiede ir yra priklausomos nuo dispečerinės Maskvoje bei Rusijos elektros tinklo. Šalys siekia sumažinti šią priklausomybę.

Naujausi komentarai

Komentarai

  • HTML žymės neleidžiamos.

Komentarai

  • HTML žymės neleidžiamos.
Atšaukti
Komentarų nėra
Visi komentarai (0)

Daugiau naujienų