Šie gyventojai neprivalėtų tvarkyti gaunamos ir panaudojamos paramos apskaitos, jiems taip pat nereikėtų Valstybinei mokesčių inspekcijai teikti ataskaitų apie gautą paramą ir jos panaudojimą.
Tokias Labdaros ir paramos įstatymo pataisas Seime pirmadienį registravo premjerė Ingrida Šimonytė bei Biudžeto ir finansų komiteto pirmininkas Mykolas Majauskas.
Tai paskatins įmones ir nevyriausybines organizacijas ekstremalios situacijos metu teikti pagalbą medikams ir savanoriams.
„Tai paskatins įmones ir nevyriausybines organizacijas ekstremalios situacijos metu teikti pagalbą medikams ir savanoriams“, – BNS teigė M. Majauskas.
Pasak jo, priėmus pataisas, „parama naudos gavėjo požiūriu“ nebebūtų apmokestinama.
„Daktaras, slaugytojas ar savanoris, dirbantis su COVID-19 pacientais ir gavęs paramos nemokamus pietus, nebeturės prievolės dar susimokėti pajamų mokestį. O taip pat ir įmonės šias išlaidas galės du kartus atskaityti iš savo pajamų, tokiu būdu susimažindamos pelno mokestį“, – kalbėjo parlamentaras.
Dabar paramos gavėjais gali būti Lietuvoje įregistruoti labdaros ir paramos fondai, biudžetinės ir viešosios įstaigos, asociacijos, religinės bendruomenės, tarptautinių visuomeninių organizacijų skyriai (padaliniai), užsienyje įsteigtos lietuvių bendruomenės ir kitos lietuviškos įstaigos ar organizacijos. Iš fizinių asmenų paramos gavėjais gali būti meno kūrėjo statuso turėtojai.
Naujausi komentarai