Pereiti į pagrindinį turinį

Tyrimas: kas antram lietuviui būtų sunku rasti papildomus 430 eurų

2015-11-11 09:30
DMN inf.
Tyrimas: kas antram lietuviui būtų sunku rasti papildomus 430 eurų
Tyrimas: kas antram lietuviui būtų sunku rasti papildomus 430 eurų / V. Skaraičio / BFL nuotr.

Jau visai arti šaltasis metų sezonas, kuris dažnai asocijuojasi ne tik su padidėjusiomis, bet ir su neplanuotomis finansinėmis išlaidomis. Tačiau paaiškėjo, jog kas antras tautietis, susidūręs su tokiomis aplinkybėmis – sunkiai išsiverstų nesiskolinęs. Tokią tendenciją atskleidė Centrinės ir Rytų Europos šalių mastu atlikta „International Personal Finance“ (IPF) klientų apklausa.

Atliekant tyrimą visų respondentų buvo teiraujamasi, ar nesiskolindami jie susitvarkytų atsiradus neplanuotoms finansinėms išlaidoms, siekiančioms 430 eurų. Paaiškėjo, kad  tik penktadaliui tai nesukeltų didesnių problemų, tuo tarpu sunkiai galėsiantis išsiversti be paskolos atsakė kas antras respondentas. Beveik trečdalis teigė, jog nėra tikri, ar susitvarkytų su tokiais netikėtumais be papildomo pinigų šaltinio. Lyginant Lietuvos respondentų atsakymus su Europos vidurkiu, mūsų šalies rezultatai šiek tiek geresni. Apibendrinus visų šalių duomenis matyti, jog Europos mastu sunkiai išsiversiantys be paskolos atsakė beveik du iš trijų apklaustųjų, kurie nors kartą yra ėmė vartojimo paskolą.

„Vienos dažniausių šio sezono išlaidų – nenumatytos šventinės dovanos draugams, dėl didelių užklupusių šalčių sugedusi mašina, vaistai peršalimo ligoms gydyti, didesnės nei tikėtasi sąskaitos už šildymą ir kitos papildomų finansų reikalaujančios išlaidos.  Visgi apklausos rezultatai rodo, jog didžioji dalis respondentų nėra atsidėję pinigų panašioms netikėtoms situacijoms. Tačiau susidūrus su neplanuotais finansiniais sunkumais svarbu nepasiduoti spontaniškumui ir gerai apsvarstyti galimas alternatyvas susidariusiai situacijai išspręsti. Jeigu be paskolos neįmanoma išsiversti, tuomet būtinai pasidomėkite, kokiomis sąlygomis jums bus suteikiamas kreditas ir kokia bus jo kaina, ar ji keisis susidūrus su  sunkumais grąžinti kreditą bei kitus svarbius aspektus“, – kalba „Provident Finansai“ rinkodaros vadovė Dovilė Krinickienė.

Tyrime dalyvavusiųjų taip pat buvo prašoma nurodyti ir dažniausias priežastis, dėl kurių imama paskola. Apibendrinus visų europiečių atsakymus matyti, kad pagrindine skolinimosi priežastimi ir yra būtent netikėtai atsiradusios išlaidos. Taip atsakė maždaug kas trečias apklausoje dalyvavęs europietis. Mūsų tautiečiai paskolą dažniausiai imtų būsto remontui – tokį atsakymo variantą nurodė 4 iš dešimties apklaustųjų. Tuo tarpu trečdalis skolintųsi sveikatos išlaidoms padengti.

Apklausoje, kuri vykdyta šių metų kovo–balandžio mėnesiais, dalyvavo 7779 tarptautinės finansų grupės IPF klientai iš septynių Centrinės ir Rytų Europos šalių. Tyrimas vykdytas tose Europos valstybėse, kuriose IPF vykdo veiklą „Provident“ vardu – Lenkijoje, Čekijoje, Slovakijoje, Vengrijoje, Rumunijoje, Lietuvoje bei Bulgarijoje. Lietuvoje buvo apklausta 400 respondentų. Apklausą atliko tarptautinės rinkos tyrimų kompanijos GfK padalinys Didžiojoje Britanijoje.

Naujausi komentarai

Komentarai

  • HTML žymės neleidžiamos.

Komentarai

  • HTML žymės neleidžiamos.
Atšaukti
Komentarų nėra
Visi komentarai (0)

Daugiau naujienų