V. P. Andriukaitis: Lietuvai būtina rimta mokesčių reforma Pereiti į pagrindinį turinį

V. P. Andriukaitis: Lietuvai būtina rimta mokesčių reforma

2016-05-20 06:31
BNS inf.

Lietuvai yra reikalinga rimta mokesčių reforma, kuri užtikrins ilgalaikį ir tvarų šalies ekonomikos augimą, sako už sveikatą ir maisto saugą atsakingas Europos Komisijos (EK) narys Vytenis Povilas Andriukaitis. Pasak Lietuvoje viešinčio eurokomisaro, mokestinė reforma reikalauja plataus nacionalinio susitarimo.

Vytenis Andriukaitis
Vytenis Andriukaitis / AFP nuotr.

„Europos Komisija supranta, kad yra priemonių, reikalaujančių plačių nacionalinių susitarimų, ypatingai kalbant apie giluminę mokesčių reformą, be kurios ateityje Lietuva negalės judėti, mokestinės bazės išplėtimo, kuris galėtų sumažinti krūvį skurdesniai visuomenės daliai. Tos mokestinės sistemos peržiūra yra ilgalaikė, reikalautų plataus nacionalinio susitarimo, socialinių partnerių įsitraukimo, tai taip pat yra politinio kalendoriaus dalykas“, - penktadienį po susitikimo su premjeru Algirdu Butkevičiumi Vilniuje žurnalistams sakė V.P.Andriukaitis.

Anot jo, didžiausi Lietuvos iššūkiai yra atotrūkio tarp turtingųjų ir vargingai gyvenančių asmenų mažinimas, taip pat darbo našumo problemos.

„Darbo rinkoje mažėjant dirbančiųjų skaičiui ir esant negatyviai demografinei krypčiai, neabejotinai emigracijos įtakoje, būtina atkreipti dėmesį į ankstyvų mirčių skaičių. Reikia kovoti su rizikos veiksniais, dėl kurių Lietuva per keletą metų netenka ženklaus dirbančių žmonių skaičiaus“, - kalbėjo EK narys.

Trečiadienį paskelbtose EK rekomendacijose Lietuvai nurodoma, kad kad šalis turėtų spręsti darbo rinkos problemas, konkrečiai mažėjančią darbingo amžiaus gyventojų skaičiaus problemą, taip pat gerinti inovacijų politikos koordinavimą ir skatinti technologijų kūrimą bei jų įsisavinimą.

Siekiant padidinti našumą, EK pirmą kartą Lietuvai rekomendavo gerinti naujų technologijų diegimą ir įsisavinimą visuose ekonomikos sektoriuose, gerinti inovacijų politikos koordinavimą ir skatinti privačias investicijas, be kita ko, plėtojant alternatyvius finansavimo šaltinius.

Komisija taip pat ragina Lietuvą investuoto į žmogiškąjį kapitalą, spręsti kvalifikuoto darbuotojų trūkumo problemas: didinti švietimo sistemos atitiktį darbo rinkos poreikiams, gerinti mokymo kokybę, taikyti aktyvesnes darbo rinkos politikos priemones ir skatinti suaugusiųjų mokymąsi.

Šaliai taip pat rekomenduota didinti socialinio dialogo mechanizmų vaidmenį ir gerinti sveikatos priežiūros sistemos rezultatus: ambulatorinę priežiūrą, ligų prevenciją ir sveikatos ugdymą. Būtina pagerinti nedarbo ir šalpos išmokų aprėptį ir adekvatumą.

Naujausi komentarai

Komentarai

  • HTML žymės neleidžiamos.

Komentarai

  • HTML žymės neleidžiamos.
Atšaukti
Komentarų nėra