Pereiti į pagrindinį turinį

Valstybės tarnautojų išeitinių išmokų priedai sieks 90 proc. atlyginimo?

2017-04-26 14:51
BNS inf.

Vyriausybė trečiadienį sutarė dėl Vidaus reikalų ministerijos parengtų pataisų, kurios mažintų valstybės tarnautojų išeitines išmokas, tačiau padidintų jų galimus priedus – pagal projektą, jie galėtų siekti 90 proc. atlyginimo.

Valstybės tarnautojų išeitinių išmokų priedai sieks 90 proc. atlyginimo?
Valstybės tarnautojų išeitinių išmokų priedai sieks 90 proc. atlyginimo? / A. Ufarto / BFL nuotr.

Vidaus reikalų viceministras Darius Urbonas žurnalistams sakė, kad pataisos teikiamos Seimui.

Pagal projektą, siūloma galimas priemokas prie atlyginimo didinti nuo 70 iki 90 procentų.

„Priedų ir priemokų sumos riba būtų 90 proc.“, - sakė viceministras.

Išeitines išmokas siūloma mažinti nuo dviejų mėnesinių atlyginimo iki vieno, nuo dviejų mėnesių iki vieno būtų mažinamas ir minimalus įspėjimo terminas dėl atleidimo iš darbo. Politinio pasitikėjimo tarnautojai galėtų pretenduoti į kompensacijas tik jei išdirbtų ne trumpiau nei pusę jį pasirinkusio politiko kadencijos.

„Galimybė lanksčiai žiūrėti į darbo užmokestį padėtų į valstybės tarnybą pritraukti talentus, išlaikyti gerai dirbančius specialistus, kad šie nepasirinktų karjeros versle, galinčiame pasiūlyti didesnį atlygį“, – pranešime spaudai praėjusią savaitę teigė vidaus reikalų ministras Eimutis Misiūnas.

Pagal pataisas, pradedantys valstybės tarnautojai per metus turėtų 20 darbo dienų atostogų. Anot viceministro, taip pat numatyta kas trejus metus atostogų dienų skaičių didinti po dvi darbo dienas, o maksimalus atostogų terminas būtų 30 darbo dienų.

Be kita ko, norima atsisakyti prievolės siūlyti tarnautojams kitas pareigas, jei jų pareigybė yra naikinama.

Siekiant panaikinti išskirtines sąlygas vienai kvalifikacijos tobulinimo įstaigai, siūloma atsisakyti nuostatų, kad valstybės tarnautojus išskirtinai moko tik Lietuvos viešojo administravimo institutas.

Naujausi komentarai

Komentarai

  • HTML žymės neleidžiamos.

Komentarai

  • HTML žymės neleidžiamos.
Atšaukti
Komentarų nėra
Visi komentarai (0)

Daugiau naujienų