Pereiti į pagrindinį turinį

Vilniaus miesto savivaldybei bus perduoti 929 miško žemės sklypai

2021-02-25 07:50
DMN inf.

Nacionalinė žemės tarnyba Vilniaus miesto savivaldybei valdyti patikėjimo teise perduos net 929 miško žemės sklypus.

Asociatyvi nuotr.
Asociatyvi nuotr. / K. Vanago / Fotobanko nuotr.

Miškų ūkio paskirties žemės sklypai savivaldybei bus perduodami valstybinei funkcijai atlikti – juos prižiūrėti, saugoti ir tvarkyti.

Numatytus žemės sklypus planuojama perduoti šiuo metu rengiamu Vyriausybės nutarimu „Dėl valstybinės miškų ūkio paskirties žemės sklypų perdavimo valdyti, naudoti ir disponuoti jais Vilniaus miesto savivaldybei“.

Nacionalinė žemės tarnyba įvertino Vyriausybės nutarimo projektą ir iš esmės pritarė, kad 929 miško sklypai būtų perduoti Vilniaus miesto savivaldybei.

Numatomi perduoti miško sklypai yra išsidėstę po visą Vilniaus teritoriją. Tai ir Antakalnį juosiantys miškai, įskaitant Valakampius, ir Žvėryne, Verkiuose, Pavilnyje ar kitose miesto dalyse esantys miškai. Nemaža tokių miškų dalis yra saugomose teritorijose – Pavilnių ir Verkių regioniniuose parkuose ar draustiniuose. Kai kurie iš perduodamų miško sklypų yra miško parkų ribose: tai – Jamonto (Jomanto) parkas Baltupiuose, Lūžių parkas Viršuliškėse ir pan.

Miškai užima daugiau kaip trečdalį visos Lietuvos sostinės teritorijos, todėl Vilnius pelnytai yra vadinamas žaliuoju miestu.

Vyriausybei priėmus nutarimą „Dėl valstybinės miškų ūkio paskirties žemės sklypų perdavimo valdyti, naudoti ir disponuoti jais Vilniaus miesto savivaldybei“, Nacionalinė žemės tarnyba perduos Vyriausybės projekte numatytus miško sklypus savivaldybei valdyti, naudoti ir disponuoti jais patikėjimo teise. Savivaldybė galės nevaržomai, kiek tai neprieštaraus teisės aktų nuostatoms, įgyvendinti Lietuvos Respublikos miškų įstatymo penkto straipsnio 51 dalyje  nurodytą valstybinę funkciją, t. y. prižiūrėti, saugoti ir tvarkyti jai viešosios paskirties rekreacijai ir poilsiui patikėjimo teise perduotus valstybinės miško žemės sklypus.

Naujausi komentarai

Komentarai

  • HTML žymės neleidžiamos.

Komentarai

  • HTML žymės neleidžiamos.
Atšaukti
Komentarų nėra
Visi komentarai (0)

Daugiau naujienų