„Kalbant apie konkretų elektros tarifą buitiniam vartotojui, gyventojui, tai prognozuojama kaina (...) būtų apie 21,58 cento“, – trečiadienį Seimo Audito komitete teigė VERT Dujų ir elektros departamento direktorius Ignas Kazakevičius.
Šiuo metu ši kaina siekia 22,26 cento.
Anot I. Kazakevičiaus, kainos mažėjimą lėmė atpigusi energija ir kitos priežastys: „Mažėjimas nulemtas tiek elektros energijos įsigijimo kainos mažėjimo, tiek kitų dedamųjų“.
Pasak VERT atstovo, apie 80 kWh elektros per mėnesį suvartojantiems gyventojams sąskaita turėtų mažėti maždaug 88 centais.
VERT prognozuoja, kad „Baltpool“ biržoje elektros megavatvalandė (MWh) kitais metais kainuos 101,98 euro.
Visuomeninė elektros kaina, kurią šiuo metu moka daugiau nei 450 tūkst. vartotojų, paprastai nustatoma du kartus per metus – nuo sausio ir liepos, tačiau šiemet ji nustatyta tris kartus.
Apie 80 kWh elektros per mėnesį suvartojantiems gyventojams sąskaita turėtų mažėti maždaug 88 centais.
VERT pirmininkas Renatas Pocius trečiadienį BNS teigė, jog vidutinė beveik 21,6 cento visuomeninė elektros kaina turėtų būti patvirtinta iki spalio pabaigos, o atskiri diferencijuoti tarifai – iki lapkričio 30 dienos.
Tuo metu dujų kaina gyventojams kitų metų sausį neturėtų kleistis – dujas viryklėms naudojantiems vartotojams ji, tikėtina, sieks 0,87 euro, o šildymui – 1,36 euro už kubinį metrą.
I. Kazakevičiaus teigimu, dujų kaina, vertinant pagal ateities sandorius TTF rinkoje, kitais metais turėtų būti apie 53 eurus už MWh – būtent pagal ją ir nustatytas tarifas.
VERT teigimu, konkretūs tarifai bus tvirtinami iki lapkričio pabaigos, jie dar gali keistis.
R. Pocius trečiadienį BNS teigė, kad galutiniai dujų tarifai buitiniams vartotojams priklausys nuo ateities sandorių TTF rinkoje.
„Jeigu dujų kaina lapkričio viduryje, kuomet mes jau nustatysime tarifus buitiniams vartotojams, bus didesnė nei 53 eurai (už MWh – BNS), tai yra tikimybė, kad dujų tarifai didės, bet jeigu ji bus mažesnė nei 53 eurai – mažės“, – teigė R. Pocius.
Jis pabrėžė, kad tarifai skaičiuojami be valstybės subsidijų: „Tai, ką šiandien moka buitinis vartotojas, jau iš esmės atitinka rinkos kainą“.
Naujausi komentarai