Pereiti į pagrindinį turinį

VMI: jau galima įsigyti verslo liudijimus kitiems metams

2016-12-13 09:01
DMN inf.

Valstybinė mokesčių inspekcija prie Lietuvos Respublikos finansų ministerijos (VMI) informuoja, kad gyventojai jau gali įsigyti naujus ar pratęsti turimus verslo liudijimus 2017 metams, o tai patogiausia padaryti el. būdu, prisijungus prie Mano VMI, adresu www.vmi.lt/manoVMI. Šiais metais verslo liudijimus norimai veiklai vykdyti įsigijo daugiau nei 106 tūkst. gyventojų.

Tomo Raginos nuotr.

„VMI pastebi, kad kasmet daugėja gyventojų, taupančių savo laiką ir įsigyjančių verslo liudijimus norimai veiklai vykdyti el. būdu. Šiemet iš daugiau nei 133 tūkst. su verslo liudijimais susijusių operacijų – išdavimu, pratęsimu, nutraukimu, beveik 37 proc. buvo atlikta elektroniniu būdu ir tai yra 4 proc. daugiau nei pernai,“ – teigia Stasė Aliukonytė-Šnirienė akcentuodama, kad verslo liudijimus įsigyti neišėjus iš namų taip pat galima ir naudojantis programėle išmaniesiems telefonams „e.VMI“. Ją galima nemokamai parsisiųsti iš VMI svetainės.

Reikiamus dokumentus legaliai kirpyklų, kosmetikos kabinetų ir salonų, soliariumų veiklai įsigyjančios kirpėjos Jurgitos teigimu, paprasčiausias ir greičiausias būdas tai padaryti internetu. „Teikiant grožio paslaugas, darbo dienų grafikas priklausomai nuo klientų poreikio gali keistis, todėl dirbant su verslo liudijimu, yra galimybė kaskart individualiai pasirinkti darbo dienų skaičių konkrečiomis datomis, o pildant prašymą el. būdu tai užtrunka vos kelias minutes, be to, nereikia niekur važiuoti“, - nuomone dalinasi kirpėja Jurgita Stoškutė iš Kauno.

VMI informuoja, kad savivaldybių sprendimus dėl fiksuotų pajamų mokesčio dydžių ir lengvatų, taikomų įsigyjant verslo liudijimus 2017 metams galima rasti VMI interneto svetainėje, o pasinaudojus verslo liudijimų skaičiuokle galima savarankiškai apskaičiuoti preliminarias mokėtinų mokesčių sumas. Verslo liudijimų skaičiuokle VMI tinklalapyje šiais metais jau pasinaudojo daugiau nei 100 tūkst. gyventojų.

Didžiausią verslo liudijimo kainą nustatė Kaišiadorių rajono savivaldybė. Čia gyventojas, norėdamas užsiimti statybos ir apdailos darbais visus metus, neribojant veiklos teritorijos, turės sumokėti 1300 eurų fiksuotą gyventojų pajamų mokesčio sumą. Mažiausią fiksuotą, t.y. 1 euro pajamų mokestį 300 veiklos rūšių, veiklą vykdant konkrečios savivaldybės teritorijoje, patvirtino 11 savivaldybių tarybų, o Kupiškyje, veiklą vykdant tik Kupiškio rajone, 20 veiklos rūšių nustatytas nulinis fiksuoto pajamų mokesčio tarifas. Dažniausiai 1 euro metinį mokestį savivaldybės nustato nepopuliariausioms veikloms, pvz., batų valymas, dovanų pakavimas ir pan. Didžiausias verslo liudijimo kainos sumažėjimas užfiksuotas Utenos rajono savivaldybėje. Čia 2016 m., neribojant veiklos teritorijos, gyventojas, norintis ištisus metus verstis kirpyklų, kosmetikos kabinetų ir salonų, soliariumų veikla, įsigydamas verslo liudijimą mokėjo 2371 eurą. 2017 m. šios rūšies verslo liudijimas kainuos 684 eurus, t.y. 1687 eurais mažiau. Tokia pačia suma Utenos rajono savivaldybė sumažino fiksuotą pajamų mokesčio dydį gyventojams, įsigyjantiems verslo liudijimus audiovizualinių kūrinių ir (arba) fonogramų bet kokiose laikmenose platinimui. Palyginamąją verslo liudijimų kainų lentelę Lietuvos savivaldybėse galima rasti VMI interneto svetainėje.

Daugiausia verslo liudijimų yra išduodama didžiųjų Lietuvos miestų savivaldybėse. 2016 m. gruodžio 9 d. duomenimis, daugiau nei 25 tūkst. asmenų verslo liudijimą įsigijo Vilniaus miesto savivaldybėje, beveik 10,8 tūkst. – Kauno miesto savivaldybėje, Klaipėdoje – apie 5,5 tūkst. Mažiausiai gyventojų, įsigijus verslo liudijimą, veiklą vykdė Pagėgių, Birštono ir Kazlų Rūdos savivaldybėse (atitinkamai 143, 266 ir 304).

Populiariausias verslo liudijimas, leidžiantis prekiauti tik ne maisto produktais. Jį įsigijo beveik 13,8 tūkst. asmenų, kiek daugiau nei 11,6 tūkst. gyventojų, įsigijusių verslo liudijimus, vykdė specialiuosius statybos darbus. Kirpyklų, kosmetikos salonų ir soliariumų veikla užsiėmė apie 11 tūkst. gyventojų. Su visais statistiniai duomenimis, susijusiais su verslo liudijimų įsigijimu, galima susipažinti viešai prieinamose VMI statistikos rinkmenose, kurias galima rasti VMI svetainėje.

VMI primena, kad lapkričio mėn. pakeista gyventojų, besiverčiančių individualia veikla su verslo liudijimu, apmokestinimo tvarka dabar tapo palankesnė smulkiajam verslininkui. Ankstesniais metais, verslo liudijimą įsigijęs žmogus ir iš juridinių asmenų (įmonių, bendrovių) per metus gavęs daugiau nei 4.5 tūkst. eurų pajamų (apmokestinamų kaip įregistruotos individualios veiklos su pažyma pajamos, kurioms taikomas 5 arba 15 proc. tarifas), pajamų mokestį mokėdavo nuo pirmojo euro. Pakeitus tvarką, pajamų mokestis privalo būti sumokėtas tik nuo tos pajamų dalies, kuri viršija 4.5 tūkst. sumą. Šis pakeitimas galios deklaruojant pajamas už 2016 ir vėlesnių metų mokestinius laikotarpius.

Daugiau naudingos informacijos apie verslo liudijimų išdavimą, pratęsimą ir nutraukimą rasite Mokesčių inspekcijos tinklapyje www.vmi.lt arba paskambinę į Mokesčių informacijos centrą telefonu 1882 (+370 5 255 3190). Konsultacijos telefonu įrašomos ir lygiavertės rašytinėms.

Kauno AVMI atkreipia dėmesį, kad Radviliškio rajono savivaldybės gyventojams kol kas nebus išduodami Gyvenamosios paskirties patalpų nuomos, neteikiant apgyvendinimo paslaugų (kodas 051) ir Žuvų, mėsos ir jų gaminių rūkymo (kodas 052) veiklų verslo liudijimai neribojant teritorijos, taip pat Kaišiadorių rajono savivaldybės gyventojams nebus išduodami Žemės ir miškų ūkio traktorių ir kitų žemės ir miškų ūkio mašinų remonto (kodas 022) veiklos verslo liudijimai neribojant teritorijos, kadangi šių Savivaldybių tarybos tikslins minėtų veiklų fiksuotus pajamų mokesčio dydžius.

Naujausi komentarai

Komentarai

  • HTML žymės neleidžiamos.

Komentarai

  • HTML žymės neleidžiamos.
Atšaukti
Komentarų nėra
Visi komentarai (0)

Daugiau naujienų