Žymioji Rusnės estakada, pajūrin skubančių poilsiautojų srautus sklaidantis Jakų estakadų žiedas, nuo spūsčių sostinę išvadavęs Vilniaus Vakarinis aplinkkelis ar visai šaliai strategiškai svarbus energetikos sinchronizacijos projektas – tai tik keletas aktualių objektų, pakeitusių gyventojų kasdienybę.
Visą mėnesį Kauno „Akropolio“ lankytojai turės galimybę sužinoti įdomių ir netikėtų faktų apie eksponatus. Dar daugiau – pristatyti jų reikšmę pasitelkti skirtingi, tačiau iškalbūs vizualiniai bei medijų sprendimai, grafiniai elementai.
„Mūsų sukakties parodos idėja – pakviesti visus iš arčiau pamatyti, kokį nelengvą, bet itin svarbų darbą sudėtingomis sąlygomis kasdien dirba šimtai kelių inžinierių, statybininkų, darbininkų. Neretai dėl užduočių specifikos eismo dalyviams sukuriame laikinų nepatogumų, tačiau galiausiai sėkmingai baigus objektą, kaskart pristatome dar vieną saugesnį ir patogesnį būdą keliauti ir, žinoma, susitikti“, – ekspozicijos mintį pristato AB „Kauno tiltai“ generalinis direktorius Aldas Rusevičius. Jis taip pat pažymėjo, jog atrinkti eksponatai tikrovėje yra didelės apimties, todėl papasakoti apie juos skubančiam žmogui stengtasi glaudžiu, tačiau informatyviu formatu.
Meninė instaliacija J. Vaitkutės rankose. / „Kauno tiltai“ nuotr.
Tuo tarpu Jolita Vaitkutė, kūrusi unikalią meninę instaliaciją „Kauno tiltams“, pabrėžia temos artimumą kiekvienam iš mūsų: „Kiekvienas kokybiškas, atlieptas ryšys prasideda nuo susitarimo. Būtent jį ir ženklina skulptūros rankos, susijungiančios per ištiestus pirštus. Taip išryškėja tiltas pačia giliausia prasme – ne tik statinys, jungiantis skirtingus upės krantus, bet ir žmonių bendrystę. O ji neįsivaizduojama be susitikimų ir pažinimų.“
Menininkė idėjai išpildyti pasitelkė kelių bei tiltų statybai naudojamas inertines medžiagas – skirtingų frakcijų granito skaldelę, dolomitą, dolomito atsijas. Įprastai pilkas, dulkėtas ir niekuo neypatingas materialas J. Vaitkutės kūrybinės raiškos dėka virto svarbią žinią nešančiu simboliu apie žmogų, jo darbštumą, visuomenei kuriamą vertę ir susitikimus.
Meninės instaliacijos kūrimas. / J. Vaitkutės nuotr.
„Didieji architektūriniai ir infrastruktūriniai objektai ne tik atlieka savo funkciją, bet ir formuoja miesto ir valstybės veidą, išlieka mūsų atsiminimuose. Todėl džiaugiuosi, kad galime šią parodą pristatyti Kauno „Akropolio“ erdvėse ir nudžiuginti savo lankytojus dar vienu įdomiu ir prasmingu reginiu“, – sako Kauno „Akropolio“ valdytoja Brigita Kuodytė.
Nemokama paroda Kauno „Akropolio“ trečiajame aukšte, prie 3A įėjimo, bus eksponuojama nuo rugpjūčio 19 d. iki rugsėjo 18 d.
Ją apžiūrėti galima prekybos centro darbo laiku – 8-22 val.
Naujausi komentarai