Pereiti į pagrindinį turinį

„Danpower“ įvykdė savo įsipareigojimus Lietuvai

2018-10-03 08:28
DMN inf.

Visi taikos sutartimi tarp Vokietijos kapitalo bendrovės „Danpower“ ir Energetikos ministerijos prisiimti įsipareigojimai įgyvendinti – investuotojai nutraukė bylą Europos Sąjungos Bendrajame teisme dėl Vilniaus atliekų deginimo jėgainei skirtos ES paramos.

„Danpower Baltic“ nuotr.

„Danpower Baltic“ skundą atsiėmė po to, kai praėjusią savaitę Lietuva įgyvendino savo prisiimtus įsipareigojimus ir kompanijai išdavė leidimą gaminti elektrą su skatinamuoju tarifu Kaune, teigiama pranešime žiniasklaidai

Investuotoja dar gegužę, įgyvendindama taikos sutartį su Energetikos ministerija, atsiėmė daugiau nei 32 mln. vertės ieškinius dėl patirtos žalos valstybės atžvilgiu bei atsisakė teisių į Kainų komisijos nutarimu suteiktą skatinamąjį tarifą Vilniaus biokuro elektrinei. Vokietijos „Danpower“ taip pat neteiks 35 mln. eurų vertės pretenzijos tarptautiniame Vašingtono arbitraže.

„Danpower“ taikos sutartimi taip pat patvirtino savo ketinimą investuoti į 100 krovos stotelių tinklą elektra varomiems automobiliams Lietuvoje.

Į ES Bendrąjį teismą dėl Vilniaus atliekų deginimo jėgainei skiriamos paramos „Danpower Baltic“ kreipėsi praėjusių metų liepą. Bendrovė savo skunde teigė, kad Vilniaus atliekų deginimo jėgainės statyboms ES parama skirta be konkurso, ja „Lietuvos energijai“ yra sukuriamos išskirtinės, lengvatinės sąlygos ir taip pažeidžiami sąžiningos konkurencijos principai.

„Vilniaus kogeneracinės jėgainės projekto įgyvendintojai, kreipdamiesi dėl ES paramos, kaip vieną pagrindinių argumentų nurodė tai, kad be valstybės pagalbos tokio tipo projekto Vilniuje įgyvendinti neįmanoma. Tačiau vos už 100 km, Kaune, kartu su privačiu investuotoju komerciniais pagrindais yra įgyvendinamas beveik analogiškas projektas be jokios paramos“, – teigė „Danpower Baltic“ valdybos narys Markusas Siusmanas (Markus Suessmann).

Pasak jo, „Danpower Baltic“ taip pat siūlė savo investicijas bei galimybę įgyvendinti atliekų deginimo projektą Vilniuje be ES paramos ir gerokai pigiau, nei „Lietuvos energija“.

Atsiėmusi skundą ES Bendrajame teisme bei įgyvendinusi kitus taikos sutartimi su Energetikos ministerija prisiimtus įsipareigojimus, „Danpower Baltic“ elektrą Kauno biokuro elektrinėje gamins su skatinamuoju tarifu.

Ši elektrinė 2013 metais laimėjo elektros skatinimo kvotų aukcioną. Tuomet valstybė bendrovei įsipareigojo 12 metų iš jos elektrą supirkti po 9,7 cento už kilovatvalandę, tačiau vėliau tarifą panaikino. Tuo tarpu „Danpower Baltic“ į biokuro elektrinę investavo daugiau nei 20 mln. eurų, o tarifo panaikinimas šias investicijas pavertė nuostolingomis.

Praėjusią savaitę valstybė įgyvendino taikos sutartimi prisiimtus įsipareigojimus ir atstatė investuotojai panaikintą tarifą.

„Išduotas leidimas pagaliau leis bent Kaune veikti tokiomis sąlygomis, kokias valstybė mums pažadėjo prieš investuojant. Dabar galėsime vienodomis sąlygomis konkuruoti su kitomis energetikos įmonėmis, kurios jau yra gavusios elektros skatinamuosius tarifus ar Europos Sąjungos paramą“, – sako Vokietijos „Danpower“ finansų direktorius Burkhardas Fogelis (Burkhard Vogel).

Vokietijos Hanoverio savivaldybės įmonei „Enercity“ priklausanti kompanija „Danpower“ kartu su Lietuvos partneriais valdo atsinaujinančios energetikos kompaniją „Danpower Baltic“. „Danpower Baltic“ Lietuvoje yra investavusi beveik 100 mln. eurų, jai priklauso šešios biokuro ir viena kogeneracinė jėgainė.

Naujausi komentarai

Komentarai

  • HTML žymės neleidžiamos.

Komentarai

  • HTML žymės neleidžiamos.
Atšaukti
Komentarų nėra
Visi komentarai (0)

Daugiau naujienų