Pereiti į pagrindinį turinį

„Idavang“ teko įspėti darbuotojus apie galimą atleidimą

2014-09-10 07:09
DMN inf.
A.Ufarto/BFL nuotr.

Europos Komisijai Lietuvą suskirsčius į afrikinio kiaulių maro (AKM) viruso rizikos zonas ir taip sugriežtinus kiaulių judėjimą, į griežčiausiai kontroliuojamą zoną patekęs „Idavang” kompleksas Ignalinos rajone įspėjo 23 ūkyje dirbančius darbuotojus apie galimą atleidimą.

Pagal EK Maisto grandinės ir gyvūnų sveikatos nuolatinio komiteto priimtą sprendimą griežčiausi apribojimai taikomi į trečiąją zoną patenkančių ūkių, kuriuose nustatytas AKM, teritorijoms. Čia užaugintas kiaules, jų mėsą ar kiaulienos produktus yra draudžiama išvežti iš zonos ribų.

Į šią zoną patenka ir Ignalinos savivaldybės teritorija, kurioje yra „Idavang” priklausantis Rupinskų kompleksas.

„Net ir po visiško Rupinskų komplekso dezinfekavimo ir sutvarkymo, esant sugriežtinam kiaulių judėjimui, veikla ūkyje netenka prasmės. Užaugintų gyvulių nėra kaip realizuoti, o jų auginimas be aiškių galimybių parduoti keltų grėsmę gyvūnų gerovei ir aplinkosaugai”, – sakė „Idavang” generalinis direktorius Saulius Leonavičius.

Jo teigimu, dėl to priimtas sprendimas iš anksto įspėti darbuotojus apie galimą komplekso veiklos mažėjimą ir iš to išplaukiančias pasekmes jame dirbantiems žmonėms.

Lietuvos kiaulių augintojų asociacija ir jai priklausanti „Idavang” tikisi, kad EK ilgainiui pakeis savo sprendimą ir iš griežčiausiai kontroliuojamos trečiosios zonos vis dėlto kiaules bus galima vežti į skerdyklas, esančias už zonos ribų.

„Tikimės ir dirbame, kad ilgainiui būtų padarytos tam tikros išlygos, leisiančios šiems darbuotojams išsaugoti darbo vietas jų stokojančioje kaimiškoje vietovėje”, – sakė Saulius Leonavičius.

Spręsdama šį klausimą Lietuvos kiaulių augintojų asociacija kartu su Valstybinės maisto ir veterinarijos tarnybos atstovais praėjusią savaitę Briuselyje susitiko ir galimą teritorinį perskirstymą aptarė su Europos Sąjungos Sveikatos ir vartotojų apsaugos generaliniu direktoratu.

„Idavang” atstovai dėl galimybių suvaldyti AKM ir papildomų biosaugos priemonių įdiegimo fermose šią savaitę Madride konsultavosi su profesoriumi Chosė Manueliu Sančezu Viskaino (Jose Manuel Sanchez Vizcaino) – vienu labiausiai patyrusių mokslininkų, dirbančių AKM srityje, sukūrusiu naujus AKM diagnostikos metodus ir dirbančiu kuriant vakciną nuo šios ligos.

AKM Ignalinos rajone esančiame gerai saugotame „Idavang” priklausančiame Rupinskų komplekse nustatytas liepos pabaigoje.

Naujausi komentarai

Komentarai

  • HTML žymės neleidžiamos.

Komentarai

  • HTML žymės neleidžiamos.
Atšaukti
Komentarų nėra
Visi komentarai (0)

Daugiau naujienų