Pereiti į pagrindinį turinį

„MP Pension Funds Baltic“ perims didžiąją dalį „Citadele“ banko pensijų fondų klientų

2013-09-13 07:54
DMN inf.
Mieste pastatys naujų suoliukų
Mieste pastatys naujų suoliukų / Vytauto Liaudanskio nuotr.

„Lietuvos bankas“ paskelbė, kad  likviduojamų „Citadele“ banko pensijų fondų klientai bus perkelti į kitus pensijų fondus, juos įvertinus ir atrinkus pagal geriausius rezultatus.

Iš 173 „Citadele“ banko pensijų fondų klientų 31 Pensijų fondo „Citadele pensija 1“ dalyvis bus perkeltas į UAB „Finasta Asset Management“ valdomą pensijų fondą  „Finasta konservatyvaus investavimo pensijų fondas“, o didžioji dalis - 142 pensijų fondo „Citadele pensija 2“ dalyviai – į UAB „MP Pension Funds Baltic“ valdomą pensijų fondą „MP Medio II“. Iš viso „MP Pension Funds Baltics“ perleidžiamų „Citadele“ banko pensijų fondų valdomo turto vertė siekia 600 tūkst. litų.

Tokį leidimą Lietuvos banko Priežiūros tarnyba davė įvertinusi visų veikiančių II pakopos pensijų fondų grąžos ir rizikos santykį. Vidutinės akcijų dalies fondų grupėje, kuriai priskiriamas ir naikinamas pensijų fondas „Citadele pensija 2“, didžiausias grąžos ir rizikos santykis yra UAB „MP Pension Funds Baltic“ valdomo pensijų fondo „MP Medio II“ – 0,42. Vidutinė metinė šio fondo grąža, atskaičius mokesčius (IRR rodiklis) siekia 6,44 proc.

Anot „MP Pension Funds Baltic“ generalinio direktoriaus Ramūno Stankevičiaus, į „MP Pension Funds Baltic“ pereinantys „Citadele“ klientai bus informuoti apie jų lėšų perkėlimą, o, įsigaliojus sutartims, jų investicijos bus atsakingai valdomos, taip pat kaip ir daugiau kaip 50 tūkst. „MP Pension Funds Baltic“ esamų dalyvių lėšų.

Likviduojamų „Citadele“ pensijų fondų dalyviai, taip pat, kaip ir visi, kaupiantys II-os pakopos pensijų fonduose, šiemet turi galimybę pasididinti įmokas į savo pensijų kaupimo sąskaitas. Seimui pratęsus apsisprendimo terminą iki 2013 m. lapkričio 30 d. imtinai, visi II-os pakopos pensijų fondų dalyviai gali rinktis vieną iš trijų galimybių: stabdyti kaupimą, likti kaupti tik su „Sodra“ pervedamomis įmokomis (2 proc. – nuo 2014 m. ir 3,5 proc. nuo 2020 m.) arba rinktis maksimalų kaupimą, dar kitaip vadinamą „2+2+2” sistema. Tai yra optimalus sprendimas, leidžiantis maksimaliai išnaudoti valstybės teikiamą mokestinę naudą ir sukaupti didesnę pensiją prie „Sodros“ pervedamos dalies prisidedant papildomas įmokas iš skirtingų šaltinių.

Naujausi komentarai

Komentarai

  • HTML žymės neleidžiamos.

Komentarai

  • HTML žymės neleidžiamos.
Atšaukti
Komentarų nėra