Pereiti į pagrindinį turinį

Nealkoholinis alus tampa ir mažųjų aludarių aukso kasykla

2019-07-18 14:11
DMN inf.

Paklausos augimo tempai, kokius pastaraisiais metais Lietuvoje demonstruoja nealkoholinis alus ir jo kokteiliai, stebina net pačius aludarius. Jau pernai tokių gėrimų paklausos augimas buvo skaičiuojamas kartais, bet lubos dar toli gražu nepasiektos – šįmet augimas tęsiasi. Ir nors šioje rinkoje stengiasi įsitvirtinti didieji gamintojai, savo nišą rado ir smulkieji aludariai, siūlantys originalios receptūros nealkoholinius gėrimus.

Nealkoholinis alus tampa ir mažųjų aludarių aukso kasykla
Nealkoholinis alus tampa ir mažųjų aludarių aukso kasykla / "Maximos" nuotr.

„Pirmąjį šių metų pusmetį vien „Maximos“ prekybos tinkle nealkoholinio alaus ir jo gėrimų nupirkta 45 proc. daugiau nei pernai tuo pačiu laikotarpiu. Atsižvelgdami į didžiuliais tempais augančią paklausą, plečiame ir šių prekių asortimentą: praėjusiais metais mūsų prekybos tinkle buvo galima rinktis iš 49 nealkoholinio alaus ir jo kokteilių rūšių, šiandien jų jau turime 62. Pusę jų sudaro Lietuvos gamintojų produkcija, o kadangi žmonės mėgsta išbandyti naujoves, net smulkieji aludariai siūlo bent po kelias rūšis nealkoholinio alaus“, – pastebi lietuviško prekybos tinklo „Maxima“ komercijos vadovė Vilma Drulienė. Ji priduria, kad iš 19 šiais metais pristatytų naujų nealkoholinio alaus rūšių net 13 yra Lietuvos gamintojų pristatytos naujienos.

Keičiasi alaus kultūra

Europos aludarius vienijančios organizacijos „Brewers of Europe“ duomenimis, nealkoholiniam ir silpnam alui tenka apie 6 proc. visos Europos alaus rinkos. Panašios tendencijos matomos ir Lietuvoje, o pastaraisiais metais sparčiai augantį jo populiarumą lemia ne tik kintantys žmonių įpročiai bei sveikesnių produktų paklausa, bet ir tobulėjančios technologijos, leidžiančios aludariams pagaminti kokybišką, įvairių skonių nealkoholinį alų.

V. Drulienės teigimu, tai rodo augančią alaus kultūrą Lietuvoje: žmonėms svarbiau ne alkoholio koncentracija, o gėrimo skonis. Be to, didėja žmonių sąmoningumas ir atsakomybė, nealkoholinis alus neapriboja šiuolaikiškų, aktyviai gyvenančių žmonių laisvalaikio.

Analizuojant perkamiausius produktus, „Maximoje“ populiariausi išlieka didžiųjų gamintojų siūlomi nealkoholiniai gėrimai. Visgi sparčius augimo tempus demonstruoja ir smulkiųjų aludarių siūlomi nealkoholiniai gėrimai.

Aludarių krašte gimsta neįprasti skoniai

Aludarių krašte, Biržuose, įsikūrusi „Rinkuškių“ alaus darykla neseniai pristatė ir keletą šios srities naujovių: tai vynuogių ir agurkų skonio nealkoholiniai alaus kokteiliai.

Įmonės rinkodaros vadovas Eligijus Čygas teigia, kad idėja gaminti nealkoholinį alų įmonės vadovų galvose kirbėjo jau seniai. Ir šis sprendimas visiškai pasiteisino: šiuo metu nealkoholinis alus ir jo kokteiliai sudaro net 7 proc. visų bendrovės pardavimų.

Įmonės gamybos vadovė Vaida Narkevičienė pastebi, kad įprasto ir nealkoholinio alaus gamybos pradžia yra identiška, bet skiriasi gėrimo rauginimo ir brandinimo procesai: „Nealkoholinis alus rauginamas žemesnėje temperatūroje, mielėms neleidžiama išskirti daug etilo alkoholio. Procesas trunka iki keturių dienų. Tuomet mielės atskiriamos, nealkoholinis alus filtruojamas. Bet kokio alaus gamyba yra savita, nealkoholinio alaus atveju sudėtingesnis yra rauginimas.“

Šventieji varžosi dėl aludarių globos

Tarptautinė aludarių diena pasaulyje švenčiama liepos 18-ąją, per šv. Arnoldo vardadienį.

Šis šventasis kai kuriuose bažnyčios raštuose minimas kaip aludarių globėjas. Beje, į šį titulą taikosi ir daugiau šventųjų: šv. Matas, šv. Augustinas iš Hipo, šv. Lukas gydytojas, šv. Armandas ir net šv. Nikolas (Kalėdų Senelis), mat jie prieš tapdami apaštalais buvo smuklininkai.

Naujausi komentarai

Komentarai

  • HTML žymės neleidžiamos.

Komentarai

  • HTML žymės neleidžiamos.
Atšaukti
Komentarų nėra
Visi komentarai (0)

Daugiau naujienų