Pereiti į pagrindinį turinį

Šildymo sezonui pasirengė: taikys sprendimus, kurie padės taupyti

2023-10-10 02:00
DMN inf.

Daugiabučius namus prižiūrinti bendrovė „Mano BŪSTAS“ praneša, kad visi klientų namai ir juose esančios šildymo sistemos tinkamai paruoštos žiemos sezonui. Ir atskleidžia, kodėl daugumai įmonės klientų pavyks taupiai vartoti šilumą bei nepermokėti už šildymą.

Pasiruošimas: „Mano BŪSTO“ specialistai daugiabučiuose izoliavo ir tvarkė vamzdynus, atliko šilumos punktų hidraulinius bandymus ir vykdė kitų sistemų patikrą.
Pasiruošimas: „Mano BŪSTO“ specialistai daugiabučiuose izoliavo ir tvarkė vamzdynus, atliko šilumos punktų hidraulinius bandymus ir vykdė kitų sistemų patikrą. / Partnerio nuotr.

Prieš artėjantį šildymo sezoną savo administruojamiems namams „Mano BŪSTAS“ tradiciškai skyrė daug dėmesio. Visą vasarą įmonės darbuotojai aktyviai vykdė pasiruošimo darbus, kurie būtini, kad šaltuoju metų laiku šiluma daugiabučiuose būtų vartojama kuo taupiau ir efektyviau.

„Mano BŪSTO“ specialistai daugiabučiuose izoliavo ir tvarkė vamzdynus, keitė susidėvėjusius ventilius, įvairias sklendes, apsauginius vožtuvus, drenažo ventilius, atliko šilumos punktų hidraulinius bandymus, tvarkė susidėvėjusias tarpblokines siūles ir vykdė kitų sistemų patikrą. Šių darbų visuma leis įmonės klientams žiemą pasitikti ramiau, nes visos inžinerinės sistemos sustyguotos ir parengtos šildymo sezono pradžiai.

„Kompleksinę šildymo sistemų priežiūrą vykdome tam, kad eliminuotume kuo daugiau dedamųjų, kurios turi įtakos šilumos vartojimui name. Kitaip sakant, nuosekliai vykdydami sistemų priežiūrą užtikriname, kad į namą nebūtų patiekta daugiau šilumos, nei jos iš tiesų reikia, o gyventojai nepermokėtų. Kadangi mūsų prižiūrimuose daugiabučiuose 90 proc. šilumos punktų yra modernizuoti, klientai už šildymą mokės 8–15 proc. mažiau nei tų namų gyventojai, kurių šildymo sistemos yra senos ir nemodernizuotos“, – sakė už šilumos ūkio priežiūrą atsakingas „Mano BŪSTO“ atstovas Julius Žilinskas.

Vykdydami šildymo sistemų priežiūrą užtikriname, kad į namą nebūtų patiekta per daug šilumos, o gyventojai nepermokėtų.

 

Jo teigimu, nemažai įmonės prižiūrimų daugiabučių šildymo sistemų yra reguliuojamos pasitelkus išmaniuosius sprendimus, realiu laiku stebint visus reikalingus parametrus. Tai reiškia, kad išmanioji sistema, stebėdama lauko temperatūros pokyčius, automatiškai reguliuoja šilumos punkto pajėgumus ir užtikrina, kad, orui sušilus, gyventojų butuose radiatoriai neperkaistų ir, atvirkščiai, orui atvėsus, tiektų reikiamą energijos kiekį. Dėl to namai suvartoja mažiau šilumos, o gyventojai taupo.

„Pavyzdžiui, Vilniuje jau yra 89 proc. namų, kuriuose šiluma reguliuojama automatiškai. Taigi tokių namų gyventojai gali būti ramūs, nes jų daugiabučiuose šiluma artėjantį šildymo sezoną bus vartojama taupiai, palyginti su tais, kur šilumos sistemos reguliuojamos rankiniu būdu“, – sakė ekspertas.

Jis pateikia konkretų pavyzdį, kai, pasitelkus išmaniuosius sprendimus, praėjusį šildymo sezoną vien tik Vilniuje pavyko sutaupyti 11,1 mln. kWh šilumos energijos, arba beveik 1 mln. eurų.

„Dauguma mūsų klientų praėjusį šildymo sezoną gavo iki dešimtadalio mažesnes sąskaitas nei tie, kurių namuose įrengti seni šilumos punktai, o jų priežiūrą vykdo įmonės, dirbančios pagal pasenusias metodikas. Šiemet taip pat padėsime klientams nepermokėti už centralizuotai tiekiamą šilumą, nes visą šaltąjį sezoną užtikrinsime kokybišką šildymo sistemų veikimą ir priežiūrą daugiabučiuose namuose“, – pabrėžė J. Žilinskas.

Vis dėlto ekspertas pažymi, kad artėjantį šildymo sezoną mažiausiai rūpesčių dėl sąskaitų už šildymą turės renovuotų namų gyventojai, kadangi jie, palyginti su neatnaujintų namų gyventojais, gaus 40–70 proc. mažesnes sąskaitas. „Mano BŪSTAS“ iki šiol Lietuvoje padėjo modernizuoti 233 daugiabučius namus, tad taupymo ir mažų sąskaitų naudą pajus apie 15 tūkst. butų gyventojai.

Vykdydami šildymo sistemų priežiūrą užtikriname, kad į namą nebūtų patiekta per daug šilumos, o gyventojai nepermokėtų.

Straipsnis užsakytas

Naujausi komentarai

Komentarai

  • HTML žymės neleidžiamos.

Komentarai

  • HTML žymės neleidžiamos.
Atšaukti
Komentarų nėra
Visi komentarai (0)

Daugiau naujienų