Neįgalieji sveikuosius mokė tolerancijos Pereiti į pagrindinį turinį

Neįgalieji sveikuosius mokė tolerancijos

2012-10-03 19:27
Neįgalieji sveikuosius mokė tolerancijos Neįgalieji sveikuosius mokė tolerancijos Neįgalieji sveikuosius mokė tolerancijos Neįgalieji sveikuosius mokė tolerancijos Neįgalieji sveikuosius mokė tolerancijos Neįgalieji sveikuosius mokė tolerancijos Neįgalieji sveikuosius mokė tolerancijos Neįgalieji sveikuosius mokė tolerancijos Neįgalieji sveikuosius mokė tolerancijos Neįgalieji sveikuosius mokė tolerancijos Neįgalieji sveikuosius mokė tolerancijos Neįgalieji sveikuosius mokė tolerancijos Neįgalieji sveikuosius mokė tolerancijos Neįgalieji sveikuosius mokė tolerancijos Neįgalieji sveikuosius mokė tolerancijos Neįgalieji sveikuosius mokė tolerancijos Neįgalieji sveikuosius mokė tolerancijos Neįgalieji sveikuosius mokė tolerancijos Neįgalieji sveikuosius mokė tolerancijos Neįgalieji sveikuosius mokė tolerancijos Neįgalieji sveikuosius mokė tolerancijos

„Tolerancijos maratone“ judėjimo negalią turintys žmonės mėgino visuomenei parodyti, su kokiais sunkumais kasdien susiduria neįgalieji. Keli politikai išdrįso patys atsisėsti į neįgaliojo vežimėlį.

Du judėjimo negalią žmonės drauge su Susisiekimo ministerijos ir savivaldybės atstovais neįgaliųjų vežimėliais viešuoju transportu bandė įveikti kelio ruožą nuo savivaldybės pastato Konstitucijos prospekte iki Vinco Kudirkos aikštės Gedimino prospekte.

Prie „Tolerancijos maratono“ prisijungė keli politikai ir valdininkai. Dalį trasos bandė įveikti socialdemokratas Algirdas Sysas, bendrovės „Vilniaus viešasis transport“ generalinis direktorius Gediminas Nakutis, Susisiekimo ministerijos atstovas Gražvydas Jakubauskas, Eismo organizavimo bei Miesto transporto skyrių veiklą savivaldybėje kuruojantis Algirdas Šešelgis.

Viena iš akcijos organizatorių, Žmonių su negalia sąjungos viceprezidentė Ginta Žemaitaitytė pasidžiaugė, kad renginys sulaukė valdžios atstovų dėmesio. Tačiau moterį šiek tiek nustebino kai kurių renginio dalyvių elgesys.

„Kelionę neįgaliųjų vežimėliais nusprendė išbandyti keli valdininkai, tačiau kai kurie kolegos ne tik jų nepalaikė, bet dar prietaringai kartojo, kad nesėstų į vežimėlį, nes nelaimę prisišauks. Jeigu sveiki žmonės šitaip žiūrės į neįgaliuosius, tai vargu, ar mes ką pakeisime. Daug priklauso nuo žmonių sąmoningumo ir, manau, mes jį turime ugdyti“, - pastebėjo G. Žemaitaitytė.

Pašnekovė, džiaugėsi, kad savo kailiu išbandę, ką reiškia „kelionė ratukais“ suprato, kokių problemų yra Vilniuje ir ką reikėtų taisyti.

„Pavyzdžiui, teoriškai yra nuolydis, o praktiškai tarp kelio važiuojamosios dalies ir šaligatvio - 6 centimetrų aukščio skirtumas. Sveikas žmogus to net nepastebės, o neįgaliajam tai - neįveikiamas barjeras. Tas pats ir su autobusais. Džiugu, kad yra autobusai neįgaliesiems, tačiau vairuotojai dažnai nenori padėti neįgaliajam įlipti, nenuleidžia rampos“, - dėstė Neįgaliųjų organizacijos atstovė.

Panaši situacija įvyko ir „Tolerancijos maratono“ metu. „Žaliojo tilto“ stotelėje į autobusą norėję patekti žmonės su vežimėliais sulaukė vairuotojo pagalbos, tačiau ne tokios, kokia turi būti. „Vairuotojas padarė tai, ko daryti negalima. Sustojo vos ne per metrą nuo šaligatvio ir nenuleidęs rampos bandė pats įkelti vežimėlį su žmogumi. Tai rodo, kad vairuotojai nėra šiuo klausimu pakankamai informuojami, nežino kaip teisingai padėti“, - teigė G. Žemaitaitytė.

Naujausi komentarai

Komentarai

  • HTML žymės neleidžiamos.

Komentarai

  • HTML žymės neleidžiamos.
Atšaukti
Komentarų nėra