Pereiti į pagrindinį turinį

Parodą atidaręs tekstilininkas: „Visi mano darbai yra iš gamtos“

2013-01-19 20:22
Parodą atidaręs tekstilininkas: „Visi mano darbai yra iš gamtos“ Parodą atidaręs tekstilininkas: „Visi mano darbai yra iš gamtos“ Parodą atidaręs tekstilininkas: „Visi mano darbai yra iš gamtos“ Parodą atidaręs tekstilininkas: „Visi mano darbai yra iš gamtos“ Parodą atidaręs tekstilininkas: „Visi mano darbai yra iš gamtos“ Parodą atidaręs tekstilininkas: „Visi mano darbai yra iš gamtos“ Parodą atidaręs tekstilininkas: „Visi mano darbai yra iš gamtos“ Parodą atidaręs tekstilininkas: „Visi mano darbai yra iš gamtos“ Parodą atidaręs tekstilininkas: „Visi mano darbai yra iš gamtos“ Parodą atidaręs tekstilininkas: „Visi mano darbai yra iš gamtos“ Parodą atidaręs tekstilininkas: „Visi mano darbai yra iš gamtos“ Parodą atidaręs tekstilininkas: „Visi mano darbai yra iš gamtos“ Parodą atidaręs tekstilininkas: „Visi mano darbai yra iš gamtos“ Parodą atidaręs tekstilininkas: „Visi mano darbai yra iš gamtos“ Parodą atidaręs tekstilininkas: „Visi mano darbai yra iš gamtos“ Parodą atidaręs tekstilininkas: „Visi mano darbai yra iš gamtos“ Parodą atidaręs tekstilininkas: „Visi mano darbai yra iš gamtos“ Parodą atidaręs tekstilininkas: „Visi mano darbai yra iš gamtos“ Parodą atidaręs tekstilininkas: „Visi mano darbai yra iš gamtos“ Parodą atidaręs tekstilininkas: „Visi mano darbai yra iš gamtos“ Parodą atidaręs tekstilininkas: „Visi mano darbai yra iš gamtos“ Parodą atidaręs tekstilininkas: „Visi mano darbai yra iš gamtos“

Dvasiniai ir iš gamtos kilę dalykai padeda žmogui suprasti, koks pasaulis yra sudėtingas, žmogelis mažas, o jo gyvenimas – trumpas ir trapus, įsitikinęs tekstilininkas Feliksas Jakubauskas.

Penktadienį Lietuvos dailininkų sąjungos „Arkos“ galerijoje (Aušros Vartų g. 7) atidaryta jo gobelenų paroda „Švytėjimas“.

Parodos atidarymo dieną dailininkas tekstilininkas „Vilniaus dienai“ pasakojo, kad pavadinimas „Švytėjimai“ – tai nuoroda ne į išorinį, medžiagos blizgesį, bet į dvasinę šviesą.

– Kokie parodoje eksponuojami darbai, kokia technika naudota?

– Dirbu klasikinio gobeleno technika, bet įvedu savo atrastą ruoželį. Gobelenas nuo senovės Egipto laikų yra labai konservatyvi technika. Tai yra paprasčiausias dvinytas audinys, tik pirštais išrankiotas piešinys.

Surengiau didelę parodą rugsėjo – spalio mėnesiais Maskvoje, Caricino muziejuje. Ten buvo visos kūrybos retrospektyva. Dalį darbų perkėliau gruodžio mėnesį į „R“ galeriją Kaune. Ir čia yra jau patys naujausi darbai, atspindintys tuos „Švytėjimus“. Visur – Maskvoje, Kaune ir Vilniuje – tie darbai vadinasi „Švytėjimai“, tai jungianti tema.

– Ką jūs suprantate kaip švytėjimą? Apie ką šie darbai?

– Naudoju gobeleninį šilką. Šilkas yra savaime žvilganti medžiaga, tai irgi padeda išgauti švytėjimus. Tačiau noras buvo parodyti ne fizinį švytėjimą, bet švytėjimą iš darbo vidaus, suteikiantį žmogui labai teigiamas emocijas. Visi mano darbai yra iš gamtos, ir pavadinimai tokie: „Rūkas“, „Saulės laida“, „Sutemos“, „Lietus“, „Vėjas“. Tai dvasiniai dalykai, padedantys žmogui suprasti, koks pasaulis yra sudėtingas, žmogelis mažas, o jo gyvenimas – trumpas ir trapus.

Ekspozicija suskirstyta į dvi dalis: „Mintys tamsiame kambaryje“ ir „Mintys šviesiame kambaryje“. Tamsusis kambarys su tamsiais kūriniais yra tarsi pereinamasis.

– Per kiek laiko šie darbai sukurti?

– Iš viso tai yra trejų metų darbas. Tai tarsi ataskaita už trejus metus. Dabar išvis niekas nebedaro tokios apimties gobelenų parodų.

– Ar „Švytėjimų“ kūrinius galima ir įsigyti?

– Žinoma. Žmogus juk nelaikys savo darbų. Aš tik kūryba užsiimu, iš to gyvenu.


Lietuvos dailės institute ir Budapešto taikomosios dailės akademijoje tekstilę studijavęs dailininkas audžia mišria vilnos ir šilko technika, gobeleninį audimą derina su ruoželiniu. Jo kūriniams būdingi subtilūs šiltų ir šaltų spalvų deriniai, vyrauja pilkšvi sidabriški tonai, tapybinių dėmių ir grafinės raiškos jungtis. Nuo 1980 m. F. Jakubauskas dalyvavo daugiau kaip 170 parodų Lietuvoje ir užsienyje.

Paroda „Švytėjimas“ veiks iki vasario 9 d.

Parodos rėmėjai: Labdaros ir paramos fondas „Vladimiro Romanovo Fondas“, Lietuvos Respublikos Kultūros ministerija.

Naujausi komentarai

Komentarai

  • HTML žymės neleidžiamos.

Komentarai

  • HTML žymės neleidžiamos.
Atšaukti
Komentarų nėra
Visi komentarai (0)

Daugiau naujienų