Šiemet festivalio programą vienija radikalumo tema. Pasak organizatorių, ji apie esminių pokyčių siekį kalba ne tik specialiojoje programoje, bet ir daugelyje filmų, įskaitant atidarymo juostą – Franzo Bohmo (Franco Bėmo) „Brangūs ateities vaikai“.
Filmo centre – trys jaunos pokyčio siekiančios aktyvistės Honkonge, Čilėje ir Ugandoje.
„Tai – specialiosios festivalio filmų programos „Radikal(i)ai“ dalis, kurioje filmų herojai rizikuoja – kartais net ir savo gyvybėmis, siekdami prisidėti prie globalių socialinių, politinių, aplinkosaugos ir kultūrinių pokyčių, nes nebemato prasmės įprastuose veikimo modeliuose“, – pranešime cituojamas festivalio vadovas Gediminas Andriukaitis.
„Norime, kad festivalio atidarymo filmas pasiektų kuo platesnę auditoriją, tad pirmą kartą festivalio istorijoje jį galės žiūrėti ir televizijos žiūrovai – filmą transliuos LRT Plius“, – pridūrė jis.
Pagrindinėje konkursinėje „Nepatogaus kino“ programoje varžysis devyni filmai, tarp jų – du lietuvių režisierių darbai. Tai Virginijos Vareikytės ir Maximilieno Dejoie (Maksimiljeno Dežua) juosta „Būsiu su tavim“ bei Vytauto Puidoko „Pasienio paukščiai“.
Visą festivalio filmų ir renginių programą galima rasti adresu www.nepatoguskinas.lt.
Ketvirtadienį prasidėjęs festivalis „Nepatogus kinas“ tęsis iki spalio 31 dienos, jis vyks kino teatruose, virtualioje kino salėje namų ekranuose ir nemokamai 190–yje Lietuvos bibliotekų.
„Nepatogus kinas“ – nuo 2007 metų kasmet vykstantis tarptautinis žmogaus teisių dokumentinių filmų festivalis, siekiantis kurti erdvę žmogaus teisių, politikos, socialinės atsakomybės, tvarumo temoms, supažindinti visuomenę su pasaulinėmis aktualijomis, skatinti būti sąmoningiems ir kritiškiems.
Naujausi komentarai