Pereiti į pagrindinį turinį

Vilniaus festivalyje – unikali Kinijos opera

Vilniaus festivalyje – unikali Kinijos opera
Vilniaus festivalyje – unikali Kinijos opera / T. Lukšio / BFL nuotr.

„Vilniaus festivalio“ kvietimu sostinėje vieši Pekino nacionalinė opera. Ketvirtadienį Operos ir baleto teatre bus rodomas kinų spektaklis „Jangų giminės karvedės“. Tačiau prieš tai nuspręsta žiūrovus išsamiau supažindinti su kinų tradicijomis, kad į teatrą atėję žmonės suprastų, kas vyksta scenoje.

Pekino nacionalinės operos trupė – Vilniaus festivalio puošmena. Po 15-kos metų į Lietuvą grįžtanti Kinijos opera – bene geriausiai pasaulyje žinomas kinų scenos menas. Čia personažai dainuoja, deklamuoja, atlieka akrobatinius triukus – spektakliai visiškai kitokie, nei įprastas operos žanras.

Pasak Vilniaus festivalio vadovų, nežinantys kinų operos, gali ir nemaloniai nustebti.

„Iš to didžiulio ažiotažo, kurį sukėlė šis operos spektaklis mūsų nacionalinėje operoje, mes supratome, kad mūsų klausytojus būtinai reikia supažindinti su labai specifine muzikine ir dramine Pekino operos kalba. Daugelį tai gali nustebinti ir suneraminti. Vis dėlto, tai nėra ta harmoninga mums įprasta muzikinė kalba ir dinamika“, – sako „Vilniaus festivalio“ vykdomoji direktorė Rūta Prusevičienė.
Nacionalinėje filharmonijoje surengtas vakaras, kuriame Nacionalinės Pekino operos trupė supažindino žiūrovus su spektakliu. Pasak operos statytojų, jie visada palieka daug erdvės žiūrovo fantazijai.

Pavyzdžiui, apibėgęs ratu sceną, žmogus, pasirodo, taip parodė ilgą kelionę iš Pekino į Vilnių. Kitas pavyzdys – mergaitė su prijuoste lesina nematomas vištas. O štai ilgos drabužio rankovės ir žila barzda padeda sustiprinti kretančio senuko įvaizdį. Arba menama valtis gąsdina joje su mylimuoju sėdinčia merginą.

Žiūrovams Vilniuje suteikta reta galimybė stebėti, kaip aktoriai ruošiasi spektakliui: grimuojasi, rengiasi. Į Lietuvą atvežtos operos žanro istorija siekia XII amžių, todėl personažams priskirtinos savybės yra nusistovėjusios: jie skirstomi į ištikimuosius ir išdavikus, gražius ir bjaurius, gerus ir blogus.

Naujausi komentarai

Komentarai

  • HTML žymės neleidžiamos.

Komentarai

  • HTML žymės neleidžiamos.
Atšaukti
Komentarų nėra