Nuo Kauno politikų valios šiandien priklausys, ar mieste atsiras dar dvi katalikiškos mokyklos.
Antano Stulginskio bei Jono ir Petro Vileišių vidurinės mokyklos nori keisti pavadinimus ir tapti katalikiškomis mokyklomis, bet tam dar turi pritarti miesto taryba.
"Bendruomenės pageidauja, Jo Ekscelencija Sigitas Tamkevičius neprieštarauja, komitetai, Pavadinimų sumanymo ir atminimo įmažinimo komisija pritarė. Bendruomenių valia dabar labai aukštai vertinama", – tikino Švietimo ir ugdymo skyriaus vedėjas Antanas Bagdonas.
Pernai Kaunas pagarsėjo katalikiškų mokyklų bumu, nes kai kurių ugdymo įstaigų vadovai rado būdų, kaip išvengti mokyklų tinklo pertvarkos. Švietimo įstatymas leidžia mokyklą įsteigus su religine bendruomene joje formuoti 1–12 klases. Iki 2009-ųjų Kaune veikė trys katalikiškos mokyklos. Pernai tokį statusą gavo dar trys vidurinės mokyklos. Taip jos išlaikys iki šiol esančią struktūrą – 1–12 klases.
Švietimo ir mokslo ministras Gintaras Steponavičius ne kartą viešai yra pasakęs, kad Kaune situacija dėl katalikiškų mokyklų yra iškreipta, o mokyklos piktnaudžiauja įstatymo numatyta išlyga.
"Šiuo atveju priežastis nėra išsaugoti tęstinę mokyklos struktūrą, nes abi mokyklos bus biudžetinės, kaip ir iki šiol. Bendruomenės nori propaguoti katalikiškas tradicijas", – bandė aiškinti A.Bagdonas. Anot jo, mokykla gali išvengti pertvarkos tik tokiu atveju, jeigu savivaldybė ir bažnyčia steigia viešąją įstaigą. Anksčiau biudžetinę mokyklą buvo galima pertvarkyti į viešąją įstaigą. Nuo šių metų balandžio įsigaliojęs viešųjų įstaigų steigimą ir veiklą reglamentuojantis įstatymas gerokai sugriežtino šį procesą.
"Mokinių Kaune mažėja, todėl mokyklos ieško savo nišų ir tikisi pritraukti daugiau vaikų", – siekį tapti katalikiškomis pateisino A.Bagdonas. Anot jo, artimiausiu metu kelios kitos miesto mokyklos taip pat keis pavadinimus. Maironio gimnazija siekia tapti universitetine gimnazija, o J.Grušo vidurinė mokykla rinksis taikomųjų menų kryptį.
"Mes jau 10 metų siekiame tapti katalikiška mokykla. Reikia savivaldybės klausti, kodėl tas procesas užtruko", – aiškino A.Stulginskio vidurinės mokyklos direktorius Vytautas Dubauskas. Anot jo, mokykla pirmoji Dainavos rajone pradėjo rengti mokiniams rekolekcijas. 78 proc. mokinių lanko tikybos pamokas, o mokykloje veikianti Ateitininkų kuopa laikoma viena stipriausių Kaune.
J. Ir P.Vileišių vidurinės mokyklos motyvų sužinoti nepavyko, nes direktorė buvo išvykusi, o prisistatyti atsisakiusi viena pavaduotojų nesutiko komentuoti situacijos.
Abi mokyklos, kurios pagal mokyklų tinklo pertvarką siekia tapti katalikiškos, turėtų tapti ir pagrindinės. Nuo šių metų rugsėjo vienuoliktųjų klasių nebekomplektuos A.Stulginskio vidurinė mokykla, o nuo 2011-ųjų – J. ir P.Vileišių vidurinė mokykla.
Naujausi komentarai