Pereiti į pagrindinį turinį

Atgimsta istoriniai sostinės Pacų rūmai

2017-09-10 03:00
DMN inf.

Individualūs potyriai gyvenimo estetams. Už durų paliktas standartinis mąstymas. Naujas požiūris į svetingumą. Vilniaus širdyje, Didžiojoje gatvėje, kitąmet pavasarį duris atversiantis pirmasis „Design Hotels“ tinklo viešbutis Baltijos šalyse – „Pacai“ – pasiūlys Lietuvoje vis dar neįprastą demokratiškos prabangos koncepciją.

Viešbučio vadovų teigimu, Lietuvoje klasikinių, aukštos kokybės paslaugas siūlančių viešbučių pasiūla sparčiai auga. Tačiau iki šiol stigo nestandartinio gyvenimo būdo viešbučio, orientuoto į išsilavinusį, smalsų, originalių potyrių ieškantį keliautoją. Jam geriausios kokybės aptarnavimas yra savaime suprantamas elementas, o daugiausiai kūrybinio impulso suteikia atmosfera, žmonės, kultūriniai ir istoriniai atradimai, kurių nuolat ieškoma tiek kasdieniame gyvenime, tiek keliaujant, ilsintis, pramogaujant.

Viešbutis „Pacai“, kuriame veiks du restoranai, keturios konferencijų salės, sporto erdvė ir SPA, įrengiamas istoriniuose baroko stiliaus Pacų rūmuose, šalia sostinės Rotušės aikštės.

Viešbučio vadovų teigimu, būtent XVII a. pastatytų istorinių rūmų autentika, kupina įvairių laikmečių akcentų, ir jos atkūrimas modernia architektūros kalba sužavėjo „Design Hotels“ atstovus. Tai natūraliai padiktavo ir paties viešbučio koncepciją – derinti prabangą su kūrybine laisve.

Pasak Giedrės Rozmanaitės, viešbučio „Pacai“ pardavimų ir rinkodaros vadovės, „Design Hotels“ tinklas, kuris jungia daugiau nei 300 viešbučių visame pasaulyje, tiek lokacijas, tiek partnerius renkasi itin preciziškai.

„Prie tinklo kviečiami prisijungti tik tie viešbučiai, kurie turi aiškią koncepciją, savitą istoriją ir orientuojasi į keliautojo, kuriam svarbiausia patyrimas ir prasmė, poreikius. Kasmet tik keletas viešbučių atrenkami ir priimami į išskirtinumą pabrėžiančio tinklo šeimą. Mūsų derybos truko daugiau nei metus, bet mes įrodėme Pacų rūmų ir viso miesto unikalumą. Tai puikus pasiekimas Vilniui, nes kol kas nei Rygos, nei Talino viešbučiai jų nesudomino“, – pasakoja G. Rozmanaitė.

„Design Hotels“ šeimos narys

„Design Hotels“ nariai neturi bendro vizualinio identiteto, kiekvienas iš jų yra savitas ir pasakoja savo individualią istoriją. Tiesa, viešbučiai skirstomi pagal laisvalaikio praleidimo pobūdį ar lokaciją ir kiekvienas iš jų turi savitą potyrio filosofiją. Pavyzdžiui, tik su sraigtasparniu galima pakilti į Šveicarijos kalnuose esantį viešbutį arba klausytis vandenyno ošimo ir plaukioti atviroje viešbučio verandoje Brazilijos paplūdimyje.

„Pacai“ prisijungs prie urbanistinio tipo, dažniausiai pagrindinėse miestų gatvėse įsikūrusių „Design Hotels“ viešbučių, kuriuose pagrindinis dėmesys skiriamas unikaliai pažinčiai su miestu, jo istorija, kultūra.

Planuojama, kad „Pacai“ taps traukos tašku tiek miesto svečiams, tiek patiems vilniečiams, vertinantiems ir besididžiuojantiems Vilniaus savitumu, energija, į priekį vedančiu polėkiu ir gyva istorija alsuojančiomis gatvėmis.

„Mūsų vizijoje viešbutis „Pacai“ aukštai iškelia ne tik Vilniaus, bet ir Lietuvos valstybingumo istorijos ir modernios kultūros vėliavą bei tampa vieta susitikti intelektualams – ne tik svečiams iš užsienio, bet ir vietiniams, kurie ieško naujų sostinės veidų. Planuojame, kad viešbutyje vyks įvairūs koncertai, konferencijos, bus pristatomi menininkų kūriniai, istorinis rūmų kiemas bus pritaikytas privatiems renginiams. Visi norintys turės galimybę patekti ir apžiūrėti unikalius Pacų rūmus“, – teigia G. Rozmanaitė.

Autentiškas freskas derins su modernaus dizaino kūriniais

Viešbutyje „Pacai“ bus įrengti 99 kambariai bei 6 apartamentai. Planuojama, kad pirmasis kambarys bus pristatytas dar iki 2018 m. pradžios.

Talentingų dizainerių ir architektų komanda atkuria Pacų rūmus išlaikydami baroko elementus bei jungdami juos su dabarties architektūros tendencijomis.

Prie atidengtų kelius šimtmečius skaičiuojančių freskų bus derinami šiuolaikinio interjero dekoro elementai, baldų dizaino profesionalų kūriniai ir autoriniai dailininkų darbai, sukurti specialiai viešbučiui „Pacai“. Ne vienas „Design Hotels“ tinklo narys turi „Michelin“ žvaigždutėmis įvertintus restoranus. To ateityje sieks ir Pacų rūmuose įsikursiantis degustacinių vakarienių („fine dining“) restoranas.

Rūmų sienos lyg gyvoji istorijos knyga

Pacų rūmų istorija prasideda XVII a., kai didysis etmonas Mykolas Kazimieras Pacas įsigijo pastatą ir pavertė jį vienu puošniausių sostinės Senamiesčio objektų. Rūmuose lankėsi Lenkijos karaliai, Rusijos imperatoriai, pergalingose iškilmėse dalyvavo Napoleonas I.

Pasak viešbučio architekto Sauliaus Mikšto, išliks dauguma XVII a. erdvių. Viešbučio lankytojams kelių šimtmečių istorijos įspūdį perteiks kambariai su autentiškomis freskomis, mistinė laiptų erdvė, įvairūs radiniai, kuriuos kelios architektų ir interjero dizainerių komandos sumaniai apjungė į vientisą visumą.

„Tai nėra įprastas klasikinis viešbutis, nėra įprastos ir jo statybos. Pradžioje buvo atlikti kruopštūs istoriniai ir archeologiniai tyrinėjimai, kurie tęsėsi dvejus metus ir tik po jų buvo leista statyti viešbutį. Šiuo metu renovuojami ir rekonstruojami Pacų rūmai išgyveno ne vieną šimtmetį, tad atidengiamos sienos lyg gyvoji knyga, kurios kiekviename puslapyje gali susipažinti su skirtingo laikotarpio ženklais. Kiekviena atidengta detalė, aptiktas radinys yra dokumentuojami“, – sako S. Mikštas.

Pasak G. Rozmanaitės, daugelį šeimininkų turėję Pacų rūmai nuo pavasario pradės naują gyvenimo etapą „Design Hotels“ šeimoje, į kurią įsilies su savo daugiaamže istorija ir taps idėjų šaltiniu, ieškantiems estetikos ir įkvėpimo.

Naujausi komentarai

Komentarai

  • HTML žymės neleidžiamos.

Komentarai

  • HTML žymės neleidžiamos.
Atšaukti
Komentarų nėra
Visi komentarai (0)

Daugiau naujienų