Pereiti į pagrindinį turinį

Atsiliepę į V. Zelenskio kvietimą paremti Ukrainą, Vilniuje susirinko apie 4 tūkst. žmonių

Atsiliepę į Ukrainos prezidento Volodymyro Zelenskio kvietimą paremti Ukrainos, į solidarumo akciją prie Seimo ketvirtadienio vakarą susirinko keli tūkstančiai žmonių.

Į mitingą žmonės atėjo pasipuošę Ukrainos spalvų simbolika, apsigaubę arba nešini šios šalies vėliavomis, taip pat saulėgrąžomis, tapusiomis Kyjivo pasipriešinimo Rusijos invazijai simboliu.

Mitinguotojai taip pat laikė plakatus, tokius kaip „NATO, daryk ką nors, išgelbėk Ukrainą“, „Putiną – į kalėjimą“ ar „Kovidai, prašau, nužudyk Putiną“.

„Reikia kuo greičiau gelbėti Ukrainą, nes ją dabar naikina agresorius“, – per garsiakalbį sakė renginį suorganizavęs žinomas komikas Olegas Šurajevas, prieš paragindamas žmones iškelti įjungtus savo telefonų žibintuvėlius.

Minia taip pat skandavo „Slava Ukraine!“ („Šlovė Ukrainai!“), ir paeiliui ėjo prie garsiakalbio pasisakyti. Dalis jų skandavo ar dainavo, dar kiti sakė ukrainiečius palaikančias ir invaziją pradėjusią Rusiją smerkiančias kalbas.

„Didžiuokimės Lietuva, didžiuokimės Vilniumi ir padėkime, kuo galime“, – susirinkusiesiems sakė sostinės meras Remigijus Šimašius.

„Ne tik leidžiu, bet ir kviečiu. Laisvojo pasaulio prezidentas kviečia, mes atsiliepiam“, – feisbuke anksčiau ketvirtadienį sakė jis, taip suteikdamas leidimą mitingui.

Į akciją atėjo apie 4 tūkst. žmonių, BNS sakė Vilniaus policijos atstovė Julija Samorokovskaja.

Ukrainos prezidentas V. Zelenskis trečiadienį vėlai vakare paskelbtame vaizdo kreipimesi paragino žmones visame pasaulyje išeiti į gatves protestuoti prieš mėnesį besitęsiančią Rusijos invaziją į jo šalį, sakydamas, jog „pasaulis privalo sustabdyti karą“.

Mes toj pačioj situacijoj buvom prieš 30 metų ir palaikom brolius ukrainiečius.

„Kai pamatėme, (...) kad Ukrainos prezidentas visus kviečia, net nebuvo abejonių. Iš karto žinojome, kad dalyvausime“, – BNS sakė vaikus šiuo metu auginanti 39-ių Justė Urbanavičienė.

Moteris sakė, kad karas Ukrainoje jos šeimą palietė tiesiogiai – jie jau dvi savaites bendrauja su šeima, atvykusia iš Kyjivo, mama ir berniuku, tėtis gaisrininkas liko ginti šalies.

„Yra kraupu, tai labai artimai paliečia, atrodo, kad tuos žmones šimtą metų pažįsti, o realiai dvi savaites. Vaikai irgi bendrauja, nors nemoka kalbos, nesijaučia, kad jų nepažinotu, labai nuoširdūs, savi“, – kalbėjo moteris.

35-erių teisininkas Žilvinas Klimavičius sakė linkintis ukrainiečiams tvirtybės, o rusams – „kuo trumpesnio kelio į visuomenės pasveikimą, praregėjimą ir tiesiausio kelią į tiesą“.

„Mes toj pačioj situacijoj buvom prieš 30 metų ir palaikom brolius ukrainiečius“, – tvirtino informacinių technologijų srityje dirbantis 37-erių Aivaras.

Klausiamas, ką jis norėtų pasakyti savo dalyvavimu paramos akcijoje, vilnietis atsakė: „Ukrainai – laikykitės, padedam kiek galim, daugiausiai finansiškai, o Rusijai – išsivaduokit, grįžkit į demokratinį kelią“.

35-erių finansininkė Diana sakė į akciją atėjusi, nes jai rūpi įvykiai Ukrainoje. Moteris teigė, jog iš pradžių labai jaudinosi dėl situacijos, tačiau dabar pastebi, kad mėnesį trunkant karui žmonės jau po truputį atbunka.

„Man rūpi, kas dedasi, todėl ir atėjau palaikyti. Noriu atkreipti dėmesį, kad reikia palaikyti ir nepamiršti, kas vyksta, nes mes jau truputį atbukom. Pirmos dienos buvo tokios, kad jaudinomės labai, miegas sutriko, dabar ramiau stebim, kad vyksta“, – sakė Diana.

Mažesnės Ukrainos palaikymo akcijos vyko ir kituose Lietuvos miestuose.

Nuo vasario 24 dienos, kai Rusija pasiuntė savo pajėgas į kaimyninę šalį, siekdama sužlugdyti Kyjivo vyriausybės provakarietišką kursą, Ukrainoje žuvo šimtai civilių gyventojų, daugiau kaip 3 mln. ukrainiečių pasitraukė iš savo šalies.

Bendrai iš savo namų ir miestų, kuriuos rusai nepaliaujamai bombarduoja iš sausumos, jūros ir oro, jau pasitraukė daugiau kaip 10 mln. ukrainiečių.

Į Lietuvą atvyko daugiau nei 30 tūkst. karo pabėgėlių, rodo oficiali statistika.