Jau daugiau kaip pusmetį bankrutuojantis restoranas "Dvarkiemis" sėkmingai veikia ir priima svečius. O jo įkūrėjas kaunietis verslininkas Gintautas Remeika tapo tikru galvos skausmu bankroto administratoriams ir teisėsaugai.
Turtas – G.Remeikos rankose
Nors žemė, ant kurios stovi restoranas, jo pastatai ir įranga, verti milijonų litų, jie bankrutuojančiai bendrovei "Trakų dvarkiemis" nepriklauso. Kaip dienraščiui teigė įmonės bankrotą administruojantis bendrovės "Versluva" specialistas Valerijanas Junevičius, ji yra tiesiog beturtė.
"Netvarka su dokumentais, su darbuotojais, – "Trakų dvarkiemio" bankrotą komentavo V.Junevičius. – Jokio turto nėra. Visas turtas priklauso G.Remeikai, o pats "uabas" nieko neturi."
Pašnekovo teigimu, bankroto administratoriai negali išieškoti skolų iš G.Remeikos kaip fizinio asmens. "O ką jis pasakys? Nebent iš jo ką nors prisiteisti... Bet bankrutuoja įmonė, o jis kaip fizinis asmuo neatsako už įmonės skolas", – aiškino V.Junevičius.
O pinigėliai plaukia...
Tačiau tuo kuriozai toli gražu nesibaigia. Tarp Vilniaus ir Trakų pastatytas "Dvarkiemis" tebeveikia ir aptarnauja klientus, prie restorano kasdien rikiuojasi daugiau ar mažiau mašinų.
V.Junevičiaus teigimu, dabar restorane šeimininkauja bendrovė "Muskato riešutas", glaudžiai susijusi su G.Remeikos sutuoktine Laima Remeikiene. Esą per "Muskato riešutą", kuriam G.Remeika išnuomojo restorano patalpas, įrangą ir kitą turtą, kaunietis verslininkas ir toliau žeriasi pinigus. "Pats ir nuomojo, ir pernuomojo, ir visa kita", – piktinosi "Trakų dvarkiemio" bankroto administratorius.
Kai "Trakų dvarkiemiui" buvo iškelta bankroto byla, G.Remeika dienraščiui patvirtino, kad restoraną perima "Muskato riešutas". Tačiau verslininkas tikino, kad jo žmona, tuomet buvusi pagrindine "Muskato riešuto" akcininke, bendrovę kažkam pardavė.
Melš valstybę
Bankroto administratoriaus skaičiavimais, "Trakų dvarkiemio" skolos darbuotojams, Valstybinei mokesčių inspekcijai, "Sodrai" ir kitiems kreditoriams siekia apie 3 mln. litų. Vien valstybei "Trakų dvarkiemis" skolingas daugiau kaip 750 tūkst. litų. Pirmieji kreditorių eilėje stovi restorano darbuotojai – jų yra 72.
Tačiau G.Remeikos samdiniai vargu ar gali tikėtis bent lito iš darbdavio. "Darbuotojams pinigų gausime nebent iš Garantinio fondo. Iš G.Remeikos nieko neatgausime", – atsiduso V.Junevičius.
Į Garantinį fondą dėl pinigų "Trakų dvarkiemio" darbuotojams ketinama kreiptis jau artimiausiu metu.
Bandys prispausti prokurorai
V.Junevičiaus teigimu, vienintelė viltis atgauti nors dalį pinigų iš G.Remeikos – teisėsauga. Bankroto administratorius viliasi, kad verslininko veiklos tyrimą atliekančiai Finansinių nusikaltimų tyrimo tarnybai (FNTT) pavyks prispausti "Dvarkiemio" šeimininką už galbūt nelegalias finansines operacijas.
"Ikiteisminiai tyrimai vyksta. Kiek FNTT tirs tą bylą – neaišku", – optimizmu netryško pašnekovas.
Tyrimui vadovaujantis Vilniaus miesto apylinkės prokuratūros Pirmojo nusikalstamų veikų tyrimo skyriaus prokuroras Tadeušas Osipovičius teigė kol kas negalįs komentuoti bylos detalių, mat tebevyksta ikiteisminis tyrimas.
Tačiau prokuroras nusiteikęs ryžtingai ir žada greitą tyrimo pabaigą. Esą FNTT ir prokurorai ikiteisminį tyrimą turėtų baigti maždaug per mėnesį.
Tai jau nebe pirmas kartas, kai teisėsauga domisi "Dvarkiemio" šeimininko veikla, tačiau finansinių machinacijų įrodyti lig šiol nepavyko. Verslininkas buvo teistas už smurtavimą. Jis prieš keletą metų primušė buvusį verslo partnerį Algį Mažeiką, su kuriuo nepasidalijo šalia Kauno veikiančio restorano "Bajorkiemis". Už šį nusikaltimą teismas G.Remeikai skyrė 80 valandų darbų senelių namuose.
Su pačiu G.Remeika dienraščiui nepavyko susisiekti – verslininko mobiliojo ryšio telefonas buvo išjungtas. Pradėjus tyrimą dėl "Dvarkiemio" istorijos, skandalingasis verslininkas žurnalistams minėjo svarstantis galimybę išvykti į užsienį.
Naujausi komentarai