"Gėjų daugėja dėl medikamentų ir sojos baltymų. Vaistai senatvėje ne padeda, bet kvailina. Jei vegetarai nevalgo kiaušinių, ima nusikalbėti. Tokiomis įžvalgomis Kaune dalijosi medikė, populiarių knygų autorė Filomena Taunytė.
Gėjai ir soja
Knygyne „Pegasas“ savaitgalį su skaitytojais bendravusi pulmonologė ir sveikos gyvensenos propaguotoja F.Taunytė buvo apsupta gerbėjų. Ji kaip visada žavėjo klausytojus šmaikščiomis, tiesmukomis ir originaliomis mintimis.
Medikė ir rašytoja pažėrė ir netikėtų hipotezių. Pastebėjusi, kad literatūra dabar neapsieina be sekso temos, apie jį nusprendė pakalbėti ir ji.
„Apie seksą aš gal daug neišmanau, bet kai ką parašiau. Štai homoseksualai. Jų visada buvo, ir nieko čia bloga. Ir gyvulių pasaulyje tokių yra. Tačiau dabar tai tampa masiniu reiškiniu“, – kalbėjo F.Taunytė. Ji sakė iš dalies kaltinanti mediciną ir mitybą.
Pasak F.Taunytės, daugėja alergiškų vaikų, bet tėvai daro didelę klaidą, duodami atžaloms vaistų nuo alergijos. Panašią įtaką vaiko hormonų pusiausvyrai, galinčiai nulemti seksualinę orientaciją, F.Taunytės tikinimu, daro sojos baltymai.
„Negalima dažnai maitinti vaikų sojos baltymų produktais. Nuo jų pradeda gamintis daugiau estrogeno – moteriško hormono. Tai mergaitėms sukelia per ankstyvą brandą, o berniukams vystosi homoseksualumas“, – tvirtino medikė.
Tampame vaistų vergais
Kalbą apie medikamentus F.Taunytė pradėjo nuo anekdoto: „Ar padėjo tie vaistai, kuriuos paskyriau?“ – klausia gydytojas. Pacientas: „Oi daktare, labai pagelbėjo, nes dariau, kaip parašyta instrukcijoje: laikiau juos uždarytus ir tamsioje vietoje.“
„Tai prasmingas anekdotas. Mano amžiaus žmonės geria po 15 tablečių per dieną. Pažiūrėjusi televiziją suskaičiavau, kad norint būti sveikam reikėtų per dieną išgerti ne mažiau kaip 40 piliulių“, – stebėjosi 87-erių F.Taunytė.
Ji mano, kad neretai žmogų galima greičiau pagydyti, jei atimsi iš jo visus vaistus. Mat nėra cheminio vaisto, kuris nesukeltų šalutinio poveikio.
„Pusė Alzheimerio, silpnaprotystės atvejų lemia tai, kad nuolat geriame vaistus nuo sąnarių, galvos skausmų, hipertenzijos, nemigos, depresijos. Jie silpnina kraujotaką, lėtina ją, o tada sumažėja smegenų aprūpinimas vertingomis medžiagomis, vyresnio amžiaus žmogus jau negali normaliai protauti“, – teigė F.Taunytė.
Pliekė kapitalizmą
„Gyvename kapitalizme, kai farmacininkai, siekdami parduoti kuo daugiau vaistų, skatina gydytojus dovanomis, kelionėmis, kad šie skirtų mums kuo daugiau preparatų“, – teigė F.Taunytė.
Jos įsitikinumu, vaistai turi būti skiriami tik kraštutiniu atveju ir neilgam.
F.Taunytė aiškino, kad nereikia galvoti apie cholesterolį. „Nuo jo nėra jokių vaistų. Jei labai bijote to cholesterolio, geriau laikykitės pasninko. Du kartus per savaitę nevalgykite mėsos, kiaušinių, baltymų, tik daržoves, vaisius. Dar geriau, jei žmogus kartą per savaitę persižegnoja ir badauja, geria tik vandenį su citrina, bet tiek, kiek nori. Nereikia stengtis išgerti jokių dviejų litrų, kaip kai kas teigia“, – mokė populiarių knygų autorė.
Kraštutinumai – blogai
F.Taunytė mano, kad vegetaru sveika pabūti apie 6 mėnesius, o po to reikia grįžti prie įvairios mitybos. „Bet jei užaugote šeimoje, kur valgėte daug mėsos, valgykite ir toliau, apskritai sveikas organizmas pats žino, ko jam reikia. O žaliavalgiai, vengiantys bet kokių neaugalinės kilmės produktų, man panašūs į beždžiones“, – rėžė ji.
F.Taunytė užtikrino, kad net vegetarams būtina valgyti kiaušinius.
„Tai visų gėrybių šaltinis. Iš kiaušinio vystosi viščiukas su smegenėlėmis, snapiuku, plunksnelėmis, vadinasi, ten yra visko, ko reikia gyvybei. Jei vegetarai valgo kiaušinius, jie nenusišneka kaip kai kurie mūsų žaliavalgiai. Štai ateina į televiziją 80-metis senukas ir šneka, kad jo biologinis amžius 25 metai. Jei jau esi 25 metų, tai taip ir atrodyk“, – rėžė F.Taunytė.
Naujausi komentarai