Pereiti į pagrindinį turinį

Kalėdinio miestelio kainos: kiek kainuoja spurgytes pasiruošę nukonkuruoti žagarėliai?

2024-12-03 17:31
DMN inf.

Vilniuje jau sužibo pagrindinė miesto eglė, o duris atvėrė šalia įsikūręs kalėdinis miestelis. Net ir darbo dieną čia gausu žmonių, kuriuos traukia ne tik žaliaskarė, bet ir skanumynai – džiovintų vaisių juostelės, meduoliai, žagarėliai, blyneliai. Kai kurios kainos neprasprūdo pro susirinkusiųjų akis. Apie tai LNK žurnalistė kalbėjosi su mugės lankytojais ir prekeiviais.

Kalėdinio miestelio kainos: kiek kainuoja spurgytes pasiruošę nukonkuruoti žagarėliai?
Kalėdinio miestelio kainos: kiek kainuoja spurgytes pasiruošę nukonkuruoti žagarėliai? / LNK stop kadras

„Pagalvojome, kad spurgos ir vafliai jau kiek pabodę. Nusprendėme pasiūlyti kažką alternatyvaus ir maksimaliai lietuviško. Atidirbome tuos receptus ir dabar tikrai kaip pas močiutę. Kviečiame paragauti ir išbandyti mano močiutės receptus. Mes tikrai santūriai įkainojame. Vienas didelis žagarėlis su pudra – du eurai. Jei su pabarstukais, pavyzdžiui, kokosais ar riešutais, tada už tris eurus. Vaikai mėgsta tuos pabarstukus“, – pasakojo žagarėlių pardavėjas.

Kalėdinėje mugėje dalyvauja ir pats Senelis Kalėda, tiesa, pakeitęs apdarą.

„Reikia atsinaujinti. Nauji metai artėja, tai ir apdarėlis turi būti naujas. Kailiukas dirbtinis – mylime gyvūnus. Bet dirbtinį galima patį prabangiausią įsigyti, kokį tik įmanoma. Kalbant apie pardavimus, kaip ir kasmet – viskas bus „iššluota“. Iš tikrųjų viskas kaip ir pernai: vilnonės kojinytės – 15 eurų,  pirštinės – irgi“, – kalbėjo jis.

„Įspūdžiai puikūs. Dar  nežinom, ką pirksim, dar neapsižvalgėm. Koks skirtumas kainos? Čia svarbu nuotaika“, – pozityviai buvo nusiteikusi moteris.

„Mes tiesiog pasivaikščiot atėjom, pasižiūrėt. Graži eglė labai. Reikės vyno nusipirkt nealkoholinio“, – sakė mugės lankytojas.

Visas LNK reportažas – vaizdo įraše:

„Sakyčiau, kainos negąsdina, kodėl turėtų gąsdinti? Mano saldainiai kainuoja įvairiai: yra ir po eurą, ir po pusantro, ir po du, ir po penkis – visaip. Žinokit, nesako, kad per daug“, – pasakojo saldumynų pardavėja.

„Aš pardavinėju meduolius. Po 10 eurų. Rankų darbo, viskas rankomis. Pakankamai jau pavyko parduot. Šventės vieną kartą per metus, reikia švęsti“, – kalbėjo mugės prekeivis.

„Dalyvaujame antrus metus ir džiaugiamės viskuo. Labai patinka čia dirbti. Žmonės kainomis nesiskundžia. Mūsų nuomone, kaip ir viskas gerai. Čiuros nuo penkių iki septynių eurų, yra ir specialių – apie aštuonis eurus“, – šnekėjo pardavėja.

Žmonės kainomis nesiskundžia.

„Tikrai esam paklausūs. Savaitgaliais labai daug žmonių, ypač vakarais, kai sutemsta ir eglutė pasirodo visu grožiu. Darbo dienomis, aišku, žmonių mažiau, kas yra logiška – visi darbuose. Žmonės nori pajusti kalėdinę atmosferą, kalėdinių visokių saldumynų. Aš pardavinėju meduolius, karštą vyną, arbatą. Viską darome savo rankomis – gaminame, parduodame, pakuojame čia. Ir tikrai visiems siūlome apsilankyti“, – sakė kalėdinės mugės prekiautojas.

„Visiškai kainos nestebina, reikia paremti. Viskas yra gerai, džiaugiuosi, kad šiandien galima taip gyventi: nusipirkti ir kavos, ir karšto šokolado. Ir ne tik“, – gera nuotaika dalijosi kalėdinio miestelio lankytoja.

„Mėgstu kaštonus, tai valgau juos. Ir imbierinę arbatą. Kainos labai panašios į praėjusių metų, kad labai pakilo, nesakyčiau – gal 10–20 proc. Bet viskas pakilo, ne tik čia, ir parduotuvėse tas pats“, – kalbėjo moteris.

„Esu iš Suomijos. Tai mano pirmas kartas Lietuvoje. Vilniaus Kalėdų mugei duočiau dešimt balų“, – sakė kalėdiniame miestelyje apsilankiusi užsienietė.

Naujausi komentarai

Komentarai

  • HTML žymės neleidžiamos.

Komentarai

  • HTML žymės neleidžiamos.
Atšaukti
Komentarų nėra
Visi komentarai (0)

Daugiau naujienų