Kauno miesto tarybos nariai kreipėsi į teismą, kad šis įpareigotų savivaldybės bendrovę „Kauno energija“ pateikti su šilumos gamintojais pasirašytas sutartis.
Motyvuoja konfidencialumu
Šių veiksmų politikai ėmėsi, kai „Kauno energija“ atsisakė pateikti informaciją, susijusią su šilumos pirkimu iš „GECO Kaunas“ ir „Lorizon energy“ biokuro katilinių, motyvuodama informacijos konfidencialumu.
„Sutartis, kurias pasirašo savivaldybės įmonės, turi matyti ne tik miesto tarybos nariai, bet ir visi miestiečiai. Visa informacija privalo būti paskelbta internete. Toks bandymas apriboti informaciją suvaržo tarybos narių galimybę siūlyti sprendimus šilumos ūkyje“, – piktinosi miesto tarybos „Vieningo Kauno“ frakcijos seniūnas Povilas Mačiulis.
Jo teigimu, į oficialų užklausimą „Kauno energija“ atsakė, kad atsisako pateikti informaciją, susijusią su šilumos pirkimo kainų formulėmis, koeficientais ir kitus finansinio pobūdžio duomenis.
Meras: išaiškins teismas
„Kauno energijos“ stebėtojų tarybos pirmininkas, Kauno meras Andrius Kupčinskas teigė nesureikšminantis opozicijos kreipimosi į teismą, tačiau laukia jo sprendimo.
„Tai būtų tam tikras precedentas ir suformuota tam tikra praktika, kaip elgtis tokiose situacijose. Turbūt “Vičiūnų„ grupė neviešina vidinių sutarčių su tiekėjais ar pardavėjais. “Kauno energijos„ akcijos listinguojamos biržoje, todėl kai kuri informacija negali būti nutekinta“, – sakė A.Kupčinskas.
Užsiminus, kad „Kauno energijos“ akcijos priklauso savivaldybei, o ne privatiems asmenims, meras teigė, kad tik teismas gali atsakyti, kaip elgtis šioje situacijoje.
„Reikia atskirti politinius ir ūkinius dalykus. Dabar kyla tam tikrų abejonių, kur kai kurie tarybos nariai naudotų gautą informaciją. Juk gali būti ir pakenkta savivaldybės bendrovei. Jeigu viešintume visą informaciją, konkurentai gali tuo pasinaudoti“, – sakė meras.
Žino mažas būrys
Opozicijos atstovai įsitikinę, kad informacija turi būti prieinama ne tik siauram ratui energetikų ir keliems politikams.
„Kauno energijos“ sutartys, jų pasirašymo aplinkybės žinomos tik A.Kupčinskui ir keliems energetikams. Kauno miesto tarybos nariai į šių klausimų svarstymus nekviečiami. Daug žadėtas šildymo sąskaitų sumažėjimas subliūško, nes privačios biokuro katilinės parduoda šilumą beveik ta pačia kaina kaip ir brangiomis dujomis kūrenama Kauno termofikacijos elektrinė", – teigė Kauno miesto tarybos narys Tomas Bagdonavičius.
Pasak jo, „Kauno energija“ šilumą perka iš gamtines dujas gamybai naudojančios Kauno termofikacijos elektrinės po 18,93 ct už kilovatvalandę (kWh), o iš biokurą gamybai naudojančių „GECO Kaunas“ ir „Lorizon energy“ katilinių atitinkamai po 18,36 ir 17,43 ct už kWh.
Komentaras
Ūdrys Staselka, „Kauno energijos“ atstovas ryšiams su visuomene
Bendrovė „Kauno energija“ informavo savo didžiausio akcininko – Kauno miesto savivaldybės atstovą – savivaldybės administracijos direktorių, kad sutartys yra susitarimai tarp dviejų verslo subjektų ir pagal sutarčių sąlygas jos gali būti pateiktos ir jų turinys atskleistas tik gavus kitos šalies sutikimą.2013 m. vasario 20 d., gavus sutikimą iš UAB „Lorizon energy“, buvo pateiktos šilumos pirkimo-pardavimo ir eksploatavimo paslaugų sutarčių kopijos su šia bendrove, o 2013 m. kovo 1 d., gavus sutikimą iš UAB „Geco Kaunas“, buvo pateiktos šilumos pirkimo-pardavimo ir eksploatavimo paslaugų sutarčių kopijos su pastarąja bendrove.Sutarčių su UAB „Lorizon energy“ kopijos su lydraščiais pateiktos Kauno m. savivaldybės administracijos direktoriui Dainiui Ratkeliui ir Kauno miesto savivaldybės tarybos „Vieningo Kauno“ frakcijos nariui Visvaldui Matijošaičiui, o sutarčių su UAB „Geco Kaunas“ kopijos su lydraščiu pateiktos Kauno miesto savivaldybės administracijos direktoriui Dainiui Ratkeliui ir Kauno miesto savivaldybės administracijos direktoriaus pavaduotojui Vygaudui Moliui.
Naujausi komentarai