Greitas gyvenimo tempas, europietiškas gyvenimo stilius pakeitė ir Laisvės alėjos veidą. Pėsčiųjų gatvėje vis daugėja kepyklėlių ir kavos namų.
Tas pats dienos pirkinys
Pagrindinė Kauno gatvė atšilus orams pilna judesio ir garsų. Meiliai ant suolelių susėdusios burkuoja įsimylėjėlių porelės, kiti tiesiog mėgaujasi neskubriu pasivaikščiojimu. Vis dėlto daugumą Laisvės alėjos praeivių vienija tas pats dienos pirkinys – kavos puodelis ir bandelė.
Pasivaikščiojus po Laisvės alėją paprasta suskaičiuoti, kiek kepyklėlių ir kavos namų čia įsikūrė. Pasilepinti įvairiausio skonio kava, kurios galima ir išsinešti, kviečia septynios kavinės, tačiau daugelis alėjos maitinimo įstaigų taip pat siūlo šią paslaugą. Net užsukę į prekybos centrą jame rasite kavos aparatą.
Šviežių kepinių kvapais pėsčiųjų gatvėje vilioja penkios kepyklėlės.
„Kai trūksta laiko, kava išsinešti yra puikus dalykas, labai patogu“, – kalbėjo Rosita Grigaitė, Laisvės alėja žingsniavusi nešina kavos puodeliu.
Vizitas į kepyklėlę Vytautei Auškalnytei – tradicinis jos darbo kolektyvo ritualas. „Į kepyklėlę užsuku kasdien, nes grįžę po pietų darbe geriame kavą ir mėgaujamės bandelėmis“, – mergina kepyklėlėje ką tik į maišelį prisikrovė dar šiltų bandelių.
Bet toks užkandžiavimo būdas priimtinas ne visiems. Laisvės alėjoje sutiktas Dangirutis Mošinavičius įsitikinęs, kad kava yra bendravimo būdas, ja būtina mėgautis. „Kava išsinešti – ne man, tai kertasi su kavos filosofija. Bet, žinoma, aš, kaip ir daugelis, esu pirkęs kavos išsinešti, kai nespėdavau ryte, prieš išeidamas į darbą, jos išgerti“, – pripažino D.Mošinavičius.
Prisiderino prie pirkėjų poreikių
Naujas kavos mados tendencijas Laisvės alėjoje diktuoti pradėjo „Vero Cafe“, pirmąją kavinę atidariusi prieš penkerius metus. Šiuo metu čia jau veikia trys šio tinklo kavinės.
„Tuo metu jau buvo susiformavusi tokios paslaugos paklausa. Nemažai žmonių pakeliavę po užsienį, pamatę kitokio gyvenimo stiliaus, to paties norėjo ir savo gimtojoje šalyje. Mes pabandėme įgyvendinti jų lūkesčius ir – pavyko“, – džiaugėsi kavinės „Vero Cafe“ direktorė Laima Vėželienė.
Direktorė prisipažino, kad šis verslas labai sėkmingas. „Su kitokiomis kavinėmis ir parduotuvėmis nekonkuruojame, nes specializuojamės kavos versle“, – aiškino L.Vėželienė.
Direktorė pasakojo, kad jiems be galo svarbu įtikti pirkėjui, pasiūlyti kuo kokybiškesnę ir skanesnę kavą. „Kavos kokybę lemia kavos pupelės, vanduo, naudojama įranga, kaip ji prižiūrima, koks pienas pilamas į kavą“, – apie kavos paruošimo subtilybes pasakojo L.Vėželienė.
„Turime ne vieną klientą, kuris pas mus lankosi nuo pat pirmosios mūsų veiklos dienos ir džiaugiasi, kad kokybė tik gerėja“, – gyrėsi kavinės vadovė.
Žinoma, kokybė turi savo kainą. „Kavos už tris litus pas mus negausite, puodelio kaina svyruoja nuo 4 iki 8 litų, priklausomai nuo puodelio dydžio ir kavos rūšies“, – vardijo direktorė.
Keičiantis metų laikams, keičiasi ir kavinių kavos asortimentas. Rudenį ir žiemą kauniečiai ragauja vis kitokių skonių šiltos kavos, o vasaros lyderė – šalta.
Kavinių pardavėjai pastebėjo, kad skirtingo amžiaus kauniečiai renkasi kitokių rūšių kavą. Jauni labiau mėgsta baltintą: latė, kapučiną, vyresni mieliau geria juodą stiprią kavą.
Kavinės „Vero Cafe“ direktorės Laimos Vėželienės skaičiavimu, lietuviai vis dėlto daugiausiai išgeria baltintos kavos.
Klientai – jaunos šeimos
Visos kepyklėlės, įsikūrusios Laisvės alėjoje pirkėjus vilioja panašiu bandelių asortimentu ir nedidelėmis kainomis.
Kepyklėlės „Mon ami“, Laisvės alėjoje veikiančios kiek daugiau nei metus, direktorė Elena Anilionienė sako, kad su kitomis kepyklomis stengiasi konkuruoti ne kainomis, bet teikiama produkto kokybe.
„Laisvės alėjos kepyklėlės yra pasiskirsčiusios klientus. Vieniems svarbu kaina, o mums – kokybė, tuo mes esame išskirtiniai“, – teigė E.Anilionienė. Anot jos, bandeles kepa ir visi prekybos centrai, todėl šviežumu nustebinti pirkėją sunkoka, bet pasiūlyti išskirtinai kokybišką gaminį – galima.
Direktorė tikino, kad kepiniams naudoja tik aukščiausios kokybės produktus. „Natūralus sviestas, ne narvuose auginamų vištų kiaušiniai, jokių konservantų – mūsų bandelės lyg namuose keptos“, – gyrėsi kepyklėlės vadovė. Vis dėlto iš karto pridūrė, kad kokybė atsispindi produkto kainoje.
Kai kuriose kepyklėlėse skanėstų galima nusipirkti ir už vieną litą, tačiau E.Anilionienės vadovaujamoje kepyklėlėje bandelių kaina – 2,5–3 litai.
„Mokiniams ir jaunimui geresnės kokybės bandelės yra per brangios, be to, jų rankos tiesiasi į mėsainius. Todėl mūsų pagrindiniai klientai – jaunos šeimos“, – konstatavo direktorė.
Plačiau šia tema skaitykite pirmadienio, gegužės 20 d., „Kauno dienos“ numeryje.
Naujausi komentarai