Naująją triukšmo monitoringo sistemą sudarys 2 mobiliosios ir 4 stacionariosios stotys bei speciali programinė įranga. Planuojama mobiliąsias stotis statyti tankiai apgyvendintose teritorijose. Dabar Vilniaus oro uostas naudoja vieną mobiliąją ir 4 stacionariąsias stotis.
„Pasitelkę naująsias sistemas galėsime įvertinti tikslias kiekvieno maršruto poveikio zonas. Į jas atsižvelgdami maršrutus galėsime koreguoti nukreipiant juos nuo tankiai gyvenamų teritorijų ir taip sukelti kuo mažiau nepatogumų gyventojams“, - pranešime cituojamas Lietuvos oro uostų generalinis direktorius Marius Gelžinis.
Jo teigimu, triukšmo lygis įvairiose Vilniaus oro uosto ir jo prieigų vietose fiksuojamas nuolat. Į sistemą patenka ir duomenys iš „Oro navigacijos“ radaro, kuris leidžia kiekvieną triukšmo įvykį susieti su konkrečiu orlaiviu ir jo kilimu ar tūpimu.
„Turėdami šią informaciją turime galimybę tiesiogiai kreiptis į partnerius ir tartis su jais dėl konkrečių orlaivių keliamo triukšmo mažinimo“, - sako jis.
Šiuo metu oro uoste uždraustas variklių bandymas naktimis, taip pat kylantiems orlaiviams nustatyti maksimalūs kilimo laipsniai, leidžiantys lėktuvui gan greitai pakilti į didelį aukštį, o kuo staigiau jie kyla, tuo trumpiau girdimas orlaivio keliamas garsas.
„Greitai orlaiviams bus uždrausta leistis vizualiu artėjimu, nesinaudojant tikslaus artėjimo tūpti sistema (angl. ILS - instrumental landing system). Kuo tiksliau laikomasi nustatytų leidimosi maršrutų, tuo mažiau tankiai apgyvendintų teritorijų yra veikiama orlaivių sukeliamo triukšmo. Pačios aviakompanijos taip pat siekia mažinti triukšmą - kai kurios reikalauja, kad pilotai kilimo ir leidimosi metu taikytų specialias triukšmą mažinančias procedūras“, - teigia M. Gelžinis.
Visos Vilniaus oro uosto naudojamos triukšmo reguliavimo priemonės derinamos su Civilinės aviacijos administracija ir valstybės įmone „Oro navigacija“.
Triukšmo monitoringo sistemą Vilniaus oro uostui diegs „Euroelektronika“ ir „Softech S. r. l.“.
Naujausi komentarai