Seimas antradienį priėmė Metropoliteno įgyvendinimo įstatymą: už balsavo 62 Seimo nariai, prieš – 6, o susilaikė 31.
Seimas metro idėjai pritarus, sudaromos sąlygas privatiems investuotojams imtis metro statybų.
Įstatymas numato, kad savivaldybės pačios organizuos visus metro įrengti reikalingus teritorijų planavimo, sprendinių parengimo ir jų priėmimo darbus.
Metro projektus įgyvendintų tik savivaldybės, jos galės siekti, kad metro būtų pripažįstamas ypatingos valstybinės svarbos arba valstybei svarbiu ekonominiu projektu. Jos galės investuoti į metro bendrovės akcijas – iki 50 proc., o bendros investicijos į būtų atliktos valstybės ir ir privataus kapitalo partnerystės arba koncesijos (ilgiau kaip 25 metų) pagrindu.
Gal tai ir utopija, bet kartais ir ji tampa realybe. Gal atsiras investuotojų. Manau, kad po 50 metų metro Vilniuje tikrai bus.
„Tvarkietis“ Petras Gražulis metro idėją pavadino utopija, kada nors virsiančia realybe.
„Gal tai ir utopija, bet kartais ir ji tampa realybe. Gal atsiras investuotojų. Manau, kad po 50 metų metro Vilniuje tikrai bus“, – prognozavo jis.
Konservatorius Arvydas Anušauskas įsitikinęs, kad be „milijardinių sąnaudų“ galima rasti kitų, patogesnių ir pigesnių susisiekimo būdų, pavyzdžiui, elektra varomą transportą, paspirtukus, riedžius.
Pasak A. Anušausko, „daugiau logikos būtų iš Klaipėdos į Palangą nutiesti metro“.
„Valstietis“ Eugenijus Jovaiša apgailestavo, kad metro statybos pakenks paveldui.
„Tam tikroms kultūros vertybėms gali būti padaryta nepataisoma žala“, – teigė jis.
Metro projekto autoriai sako, kad Vilniuje nusprendus tiesti metro, būtų atvertas kelias šimtų milijonų eurų vertės užsienio investicijoms. Seimas metro statybos idėją svarsto beveik dešimtmetį.
Naujausi komentarai