Tuo metu namo administratoriaus teigimu, nepavykus pašalinti taršos, gali tekti ardyti gyvsidabriu užterštas namo perdangas.
Kaip pažymėjo NVSC Vilniaus departamento vyriausioji specialistė Justina Petravičienė, namo administratoriui pateiktos rekomendacijas dėl papildomų taršos likvidavimo priemonių.
Tarp departamento rekomendacijų – patikrinti gyvsidabrio koncentraciją butų statybinėse konstrukcijose – grindyse, sienose, lubose – kurios gali būti absorbavusios šios pavojingos medžiagos.
Taip pat rekomenduota užsandarinti tam tikras patalpas ir ertmes, užtikrinti vėdinimą.
Pasak specialistės, pakartotiniai laboratoriniai tyrimai bus atliekami, kai namo administratorius informuos NVSC apie atliktus veiksmus.
Praėjusią savaitę NVSC informavus, jog gyvsidabrio koncentracija viršija normą, specialistai ardė buto, kuriame ir buvo aptiktos pavojingos medžiagos sankaupos, grindis. Atlikus šį procesą Raugyklos gatvėje esantį namą administruojanti „Civinity“ grupė informavo, kad patikrinimo metu daugiau pavojingos medžiagos neaptikta.
Tuomet įmonės vadovas Martynas Naujokas teigė, jog NVSC atliks užterštumo matavimus, o po jų paaiškės, ar gyventojams saugu grįžti namo.
Įmonė pirmadienį BNS nurodė, kad šiuo metu subrangovo specialistai rengia pasiūlymą perdangos keitimo darbams.
„Kadangi bendrosios namo patalpos ir butai, kuriuose rasta gyvsidabrio, vis dar yra pavojingai užteršti nepaisant pakartotinių valymų ir dezinfekcijos, tikėtina, kad nuodingos medžiagos yra įsigėrusios į namo perdangas bei nešančiąsias konstrukcijas. Tokiu atveju jas reikės ardyti ir keisti“, – pastebima komentare.
Išsiliejusio gyvsidabrio rasta rugpjūčio 1-ąją, tvarkant namą. Butus dėl to turėjo palikti apie 20 gyventojų, kurie sugrįžti negali iki šiol. Specialistai surinko apie 100 gramų šio nuodingo sunkiojo metalo.
Gyvsidabris yra sidabriškai baltas blizgantis skystas metalas.
Patekęs į organizmą, gyvsidabris kaupiasi inkstuose, kepenyse, smegenyse, raumenyse, kauluose ir trikdo jų funkcijas, sukelia kepenų atrofiją, inkstų kanalėlių nekrozę, slopina aminorūgščių sintezę, kalcio apykaitą, seleno įsavinimą.
Naujausi komentarai