Pereiti į pagrindinį turinį

Nepriklausomybės stipendija – VDU istorikei L. Bucevičiūtei

2014-02-12 15:50
VDU plačiai atveria duris moksleiviams
VDU plačiai atveria duris moksleiviams / DMN archyvo nuotr.

Nepriklausomybės stipendija šiemet skiriama Vytauto Didžiojo universiteto Humanitarinių mokslų fakulteto lektorei dr. Laimai Bucevičiūtei.

Už jos kandidatūrą trečiadienį stipendijos skyrimo komisijos posėdyje slapta balsavo balsavo 7 iš 8 balsavime dalyvavusių komisijos narių, pranešė Seimo Ryšių su visuomene skyrius. Paraiškas stipendijai iš viso buvo pateikę 6 kandidatai.

Stipendija siekia 300 bazinės socialinės išmokos dydžių (39 tūkst. litų), ji išmokama per du kartus: dalis įteikiama Nepriklausomybės atkūrimo dieną – kovo 11-ąją, antroji stipendijos dalis skiriama po metų, kai laureatas pateikia įgyvendintą tyrimo projektą.

Valstybės Nepriklausomybės stipendijos skyrimo komisijai pateiktame projekte laureatė siekė parengti monografiją "Lietuvos Didžioji Kunigaikštystė XV–XVI a.: valstybės erdvės ir jos sienų samprata".

Projekto paraiškoje L Bucevičiūtė pažymėjo, kad "pasirinkimas analizuoti Lietuvos Didžiosios Kunigaikštystės sienų ir erdvės pokyčius XV–XVI a. yra inovatyvus ir reikšmingas dėl daugelio priežasčių. Tyrimo objektas – Lietuvos valstybės sienų, teritorijų ir erdvės samprata, kompleksinė tiriamo objekto analizė – ne tik realiai egzistavusių sienų rekonstrukcija, bet ir mentalinis valstybės erdvės ir jos sienų suvokimo pereinamuoju laikotarpiu iš Vėlyvųjų viduramžių į Naujuosius laikus tyrimas – leidžia pagrįstai manyti, kad toks darbas yra aktualus, atliekamas laiku ir prisideda prie Lietuvos valstybingumo stiprinimo".

Stipendijos skyrimo komisija sprendimą priėmė įvertinusi kandidatų pateiktus mokslinių tyrimų projektus, mokslininkų rekomendacijas, kitus paraiškų dokumentus. 2014 metų Nepriklausomybės stipendijos laureatę L.Bucevičiūtę komisijai rekomendavo Vytauto Didžiojo universiteto prof. dr. Zigmantas Kiaupa ir doc. dr. Edmundas Rimša (Lietuvos istorijos institutas).

Pasak pranešimų, 2014 metų Nepriklausomybės stipendijos laureatė L.Bucevičiūtė 2000–2006 metais studijavo istoriją Vytauto Didžiojo universitete. Pirmieji jos tyrimai susiję su istorine geografija ir kartografija. 2006–2010 metais L. Bucevičiūtė studijavo jungtinėje Vytauto Didžiojo universiteto (VDU) ir Lietuvos istorijos instituto doktorantūroje, kartu dirbo VDU bibliotekoje ir Humanitarinių mokslų fakulteto Istorijos katedros asistente.

2010 metais stipendijos laureatė apgynė daktaro disertaciją tema "Lietuvos Didžioji Kunigaikštystė XV–XVI a.: valstybės erdvės ir jos sienų samprata". Nuo 2010 metų L.Bucevičiūtė yra VDU Humanitarinių mokslų fakulteto Istorijos katedros lektorė, VDU bibliotekos Rankraščių ir specialiųjų kolekcijų sektoriaus vedėja.

Už akademinius pasiekimus L.Bucevičiūtė buvo skatinama stipendijomis. 2006 metais apdovanota Stefanijos ir Mečislovo Leškių vardine stipendija, doktorantūros studijų metais gavo Lietuvos valstybinio studijų ir mokslo fondo stipendiją. Apgynusi daktaro disertaciją, 2011 metais tapo VDU Aktyvių doktorantų ir jaunųjų mokslininkų konkurso laureate.

Istorikė yra paskelbusi keturiolika mokslinių straipsnių, recenzijų, mokslo apžvalgų, 2005–2013 metais paskelbtų recenzuojamuose periodiniuose ir tęstiniuose mokslo leidiniuose. Tuo laikotarpiu ji dalyvavo ir pranešimus skaitė septyniose mokslinėse konferencijose, iš jų keturiose – tarptautinėse.

Pažymima, kad mokslininkė aktyviai dirba istorinės geografijos ir kartografijos srityse. Keletui mokslinių tekstų ji yra parengusi 14 žemėlapių publikacijų.

Stipendijos laureatė įsitraukusi ir į istorijos mokslo populiarinimo veiklą. 2007 metais ji tapo Kauno mokslo festivalio "Pamatyk kitaip" istorijos sekcijos rengėja ir vykdytoja, kasmet visuomenę populiariai supažindinanti su istorijos mokslo įdomybėmis.

2010 metais Valstybės Nepriklausomybės stipendija buvo paskirta Vilmai Bukaitei, 2011 metais – dr. Kęstučiui Bartkevičiui, 2012 metais – dr. Artūrui Svarauskui, 2013 metais – dr. Giedrei Milerytei.

Naujausi komentarai

Komentarai

  • HTML žymės neleidžiamos.

Komentarai

  • HTML žymės neleidžiamos.
Atšaukti
Komentarų nėra
Visi komentarai (0)

Daugiau naujienų