Po talkos "Darom 2009" kilusį triukšmą dėl pakelėse likusių padangų kalnų, Kauno savivaldybės atstovai ir aplinkosaugininkai vertina skirtingai.
"Ta akcija "Darom" peraugo į akciją "Išsivalom sandėliukus 2009". Visi, kas netingi, tose aikštelėse ir toliau meta padangas, visokius daiktus", – piktinosi miesto Komunalinio ūkio skyriaus vedėjo pavaduotojas Zenonas Girčys.
Tuo tarpu aplinkosaugininkai aiškina, kad savivaldybė pagal miesto tarybos priimtas taisykles per metus privalo nemokamai išvežti ir utilizuoti penkis vienetus vieno gyventojo padangų.
2008 m. "Kauno švaros" pateiktoje metinėje ataskaitoje teigiama, kad per metus bendrovė iš viso surinko 450 t – 375 t sudaro gyventojų padangos, likusieji kiekiai surinkti iš įmonių. Visos padangos buvo atvežtos į stambiagabaričių atliekų aikštelę.
"Regitros duomenimis, 2008 m. pabaigoje Kaune buvo užregistruoti 181 tūkst. lengvųjų automobilių. Savivaldybė atliekų tvarkymo taisyklėse numačiusi, kad per metus iš vieno kauniečio nemokamai priimami ir utilizuojami 5 vienetai lengvųjų automobilių padangų. Tarkim, kad padangų gyventojas nekeičia kokius trejus metus, tad per vienus teoriškai padangos keičiamos apie 60 tūkst. automobilių. Vadinasi, savivaldybė turėtų surinkti ir utilizuoti apie 1440 tonų padangų. Pagal praėjusių metų ataskaitą, "Kauno švara" surenka tik 25 proc. kiekio, kurį privalo surinkti", – pastebėjo Kauno regiono Aplinkos apsaugos departamento Kauno miesto agentūros vedėjas Eugenijus Vainalavičius.
Jo nuomone, savivaldybės įmonė "Kauno švara" neturėtų kelti jokių pretenzijų ir surinkti visas per akciją "Darom" rastas ir po jos besimėtančias padangas.
E.Vainalavičius tvirtino, kad savivaldybė turėtų keisti padangų surinkimo tvarką ir padaryti ją patogesnę gyventojams.
"Dabar padangas miestiečiai gali priduoti tik dviejose vietose – Ašigalio gatvėje ir Aleksote, aikštelės dirba iki 17 val. Ne visi spėja per darbo dieną nuvežti tas padangas", – pastebėjo specialistas.
Naujausi komentarai