Pereiti į pagrindinį turinį

Prancūzijos investuotojai laukia ginčo su „Veolia“ sprendimo

2017-05-08 11:44

Prancūzijos investuotojus pozityviai nuteiktų Lietuvos ginčo su „Veolia“ išsprendimas, sako ambasadorius Lietuvoje Phillipe'as Jeantaud (Filipas Žanto).

A. Ufarto/BFL nuotr.

„Žinoma, aš manau, kad jeigu mums pavyks išspręsti šitą ginčą tarp „Veolia“ ir Lietuvos, žinoma, (...) verslo asociacijoms tai būtų pozityvūs ženklas“, - pirmadienį BNS sakė diplomatas.

„Veolia“ valdoma centralizuotos šilumos tiekėja „Vilniaus energija“ pastaruosius 15 metų (iki šių metų kovo pabaigos) nuomojo Vilniaus šilumos ūkį. Šios investicijos baigėsi abipusiais kaltinimais.

Lietuvos centrinės valdžios, Vilniaus savivaldybės ir teisėsaugos pareigūnai kaltina „Veolios“ atstovus neteisėtai manipuliavus energijos kainomis ir paskelbė apie 200 mln. eurų pretenziją koncernui. Jam su pretenzija nesutikus, Vilniaus politikai nusprendė kreiptis į Stokholmo arbitražą.

„Veolia“ sako, kad jos investicijos nukentėjo dėl nesąžiningo politikų ir reguliavimo institucijų elgesio, ir Vašingtono arbitraže reikalauja 120 mln. eurų žalos atlyginimo.

Prancūzijos ambasadorius teigė negalintis pasakyti, ar būtent konfliktas su „Veolia“ stabdo Prancūzijos tiesiogines investicijas į Lietuvą, tačiau teigė, kad ginčo išsprendimas atneštų naudos bendram šalies verslo klimatui.

„Verslo klimatas yra savaime svarbus ir nesutarimų išsprendimas visada yra geras dalykas“, - sakė P.Jeantaud.

Lietuvos santykių su „Veolia“ temą Prancūzijos pareigūnai kelia įvairių lygių dvišaliuose susitikimuose.

Prancūzijos vyriausybė oficialiai nėra šio ginčo dalis, tačiau „Veolia“ yra didžiausia tiesioginė Prancūzijos investuotoja Lietuvoje, teigė ambasadorius. Todėl, anot jo, Paryžius yra pasirengęs pasiūlyti pagalbą konfliktui išspręsti.

„Tai klausimas, kurio negaliu ignoruoti, nes „Veolia“ yra didžiausia tiesioginė investuotoja iš Prancūzijos Lietuvoje. (...) Aš ir prancūzų Vyriausybė esame pasirengę būti pasiekiami, atviri, pozityvūs ir konstruktyvūs, jeigu čia esama noro rasti sprendimą, palengvinti dialogą“, - sakė P.Jeantaud.

„Jeigu mes galime padėti, mes pabandysime tai padaryti. Šią žinutę aš siunčiu nuo tada, kai esu Lietuvoje“, - pridūrė diplomatas, ambasadoriumi Lietuvoje dirbantis nuo 2015 metų.

Prancūzija yra antra didžiausia euro zonos ekonomika po Vokietijos, bet jos ekonominiai ryšiai su Lietuva yra silpni. Prancūzijos tiesioginės užsienio investicijos Lietuvoje siekia 378 mln. eurų ir nepatenka į didžiausių investuotojų dešimtuką. Lietuva į Prancūziją yra investavusi vos 120 tūkst. eurų.

Naujausi komentarai

Komentarai

  • HTML žymės neleidžiamos.

Komentarai

  • HTML žymės neleidžiamos.
Atšaukti
Komentarų nėra
Visi komentarai (0)

Daugiau naujienų