Premjeras Algirdas Butkevičius pabrėžia, kad Vilniaus romų tabore gyvenantiems, tačiau iš ten norintiems išsikelti asmenims reikia suteikti tokią galimybę.
„Turėtų būti kompleksinis bendras darbo organizavimas, ypač atkreipiant dėmesį į tuos žmones, kurie gyvena tabore, kurie tikrai nori integruotis į visuomenę ir nori išsikelti, ir jiems pirmiausia turėtų būti sudarytos tam sąlygos“, - interviu LRT radijui antradienį sakė premjeras.
Policijai praėjusią savaitę pradėjus ilgalaikę operaciją prieš narkotikų platinimą tabore, A.Butkevičius pažymi, kad visų taboro problemų teisėsauga išspręsti negali.
„Akivaizdu, kad vien policinėmis priemonėmis tikrai situacijos nepakeisime, nes tai yra, reikia priminti, ir socialinė problema, susijusi ne tik su narkotikais, bet ir su nelegaliomis statybomis, romų integracija į visuomenę, jų vaikų užimtumu bei lavinimu, elektros, vandens vagystėmis“, - vardijo premjeras.
Vidaus reikalų ministras Saulius Skvernelis Žinių radijui antradienį sakė, kad reikia įvairių institucijų pastangų siekiant išspręsti taboro problemas.
„Operacijos penkta para pasibaigė, iš tikrųjų tie skaičiai nemažėja, tai dar kartą parodo, ko mes ir norėjome kalbant apie viešąją operacijos dalį - dar kartą parodyti šitos problemos mastą ir paraginti kartu visas kitas kitas institucijas (...) iš esmės spręsti šitą problemą“, - teigė ministras.
Anot jo, „praktikai kiekvieną pamainą yra sulaikoma po 60-70 žmonių, kurie vartoja narkotikus ir bando patekti į taborą, yra sulaikomi asmenys, disponuojantys narkotinėmis medžiagomis“.
Rugpjūčio 5 dieną pradėta specialioji operacija siejama su pastaruoju metu narkotinių medžiagų perdozavusių asmenų mirčių protrūkiu - neįprastai didelė kvaišalų dozės koncentracija nusinešė mažiausiai devynių žmonių gyvybes.
Operacijoje dalyvauja policijos, Viešojo saugumo tarnybos ir Valstybės sienos apsaugos tarnybos pajėgos. Pareigūnai tikrina atvykstančius į taborą, išvykstančius iš jo, esančius teritorijoje ir gyvenamosiose patalpose.
Naujausi komentarai