Pereiti į pagrindinį turinį

Seni radiatoriai grasina pavojais

2012-07-18 10:05
Seni radiatoriai               grasina pavojais
Seni radiatoriai grasina pavojais / Andriaus Ufarto (BFL) nuotr.

Daugelis daugiabučių Kaune skaičiuoja ne vieną dešimtį metų, todėl tikėtina, kad ir jų butuose sumontuoti radiatoriai – jau ne pirmos jaunystės. O tai, anot specialistų, gali kelti pavojų.

Daugiabučių administratoriai įspėja, kad prasidėjus šildymo sezonui pasenę radiatoriai gali neatlikti savo funkcijos, todėl pataria jų keitimu susirūpinti jau dabar. Prasidėjus šildymo sezonui ir prieš jo pradžią šių darbų atlikti negalima, nes visi planiniai darbai šildymo sistemose turi būti atlikti prieš tai.

„Pastebėjus, kad radiatorius akivaizdžiai pažeistas korozijos, ar net matyti, kad jis “išsipūtęs„, reikėtų kuo skubiau susisiekti ir pasikonsultuoti su namo vadybininku ar namo šilumos ūkį prižiūrinčiu specialistu. Šie požymiai rodo, kad šildymo prietaisas gali būti avarinės būklės ir nebetinkamas toliau eksploatuoti. Tikėtina, kad toks radiatorius gali nebeatlaikyti kito šildymo sezono, arba iškrėsti piktą pokštą – tapti nesandarus ir vanduo užlies kaimynus“, – sako bendrovės „Mano būstas“ Kauno regiono vadovės pavaduotojas Artūras Balčiūnaitis.

Įmonės specialistai taip pat akcentuoja: jei daugiabučio radiatorius skardinis ir nekeistas nuo namo pastatymo (apie 30–40 metų), jį būtina atnaujinti.

Prieš keičiant radiatorius, privalu parengti šildymo prietaisų keitimo projektą. Juo pasirūpins šildymo prietaisų projektų rengimo paslaugas teikiančios įmonės. Projektas reikalingas tam, kad nebūtų pažeidžiami pastato šildymo sistemos projektiniai sprendiniai ir būtų nustatytos naujų radiatorių galios. Tai priklauso nuo daugelio veiksnių – kuriame aukšte butas, ar jis ribojasi su lauko siena ir t.t.

„Šildymo prietaisų keitimo projektą gyventojai turi suderinti su pastato šildymo sistemų prižiūrėtoju – jis vertina, ar projektas atitinka pastato sistemos projektinius sprendinius, ir rūpinasi, kad būtų užtikrintas tolygus šilumos pasiskirstymas“, – akcentuoja A.Balčiūnaitis.

Šildymo prietaisų pakeitimu pasirūpins namą aptarnaujanti bendrovė. Pastato prižiūrėtojas taip pat patars ir atsakys į iškilusius klausimus, rekomenduos, kas galėtų atlikti šildymo prietaisų keitimo projektą, informuos, kas prižiūri namo šildymo sistemą. Namą administruojanti bendrovė kviečia susisiekti su savo namo priežiūros vadybininku – jis atsakys į visus klausimus.

Gyventojai, norintys pasidomėti senų radiatorių keitimo galimybėmis ir gauti kitos su tuo susijusios informacijos, turėtų kreiptis visą parą veikiančiu telefonu 8 700 55 966.

Naujausi komentarai

Komentarai

  • HTML žymės neleidžiamos.

Komentarai

  • HTML žymės neleidžiamos.
Atšaukti
Komentarų nėra