Pereiti į pagrindinį turinį

Sostinė švenčia mokslo metų pradžią: kokios naujovės laukia?

2018-09-03 13:00
DMN inf.

Šiandien daugiau nei 120 sostinės mokyklų oficialiai pradėjo naujuosius mokslo metus. Moksleiviai iš viso Vilniaus rinkosi švęsti mokslo ir žinių dieną, o apie 6 tūkst. mokinių mokyklų duris atvėrė pirmą kartą. Šiemet galima džiaugtis ir M. Mažvydo progimnazijoje mokslo metus pradedančiomis net 11 pirmų klasių. „Genio“ progimnazija sutiko 10 pirmokų klasių, o Balsių ir Baltupių gimnazijose – po 6 pirmų klasių komplektus.

Šie nauji mokslo metai atneš ir daug gerų bei seniai lauktų naujovių. Viena jų – nuo šio rugsėjo sostinės pradinių klasių moksleiviams prasidėsiančios popamokinės veiklos visose mokyklose. Ši naujovė leis tėvams nebesukti galvos nei dėl papildomų finansų, nei ieškoti, kas ir kada mažuosius nuveš iš vienos veiklos į kitą.

Grigiškių „Šviesos“ gimnazija taip pat yra viena tų, kurioje į pirmą klasę šiemet atėjo 35 mažieji vilniečiai. Juos, J. Lelevelio mokyklos bendruomenę, o ir kitus mokinius šiandien mokslo metų pradžios proga sveikino ir Vilniaus meras Remigijus Šimašius.

„Sveikinu visus sugrįžusius po vasaros į atsinaujinusią mokyklą. Smagu, kad šiemet į gimnaziją atkeliauja ir pradinukai, kurie čia kartu su kitais galės augti laisvais, savarankiškais ir atsakingais žmonėmis“, – sveikino mokyklos bendruomenę sostinės meras.

Švietimas – vienas šios kadencijos prioritetų, kuriam skiriamas ypatingas dėmesys. Ne tik renovuojamos mokyklos, stadionai, bet ir keičiama nusistovėjusi tvarka – nuo dabar pradedamas ambicingas visos dienos mokyklos projektas, kai tėveliams nebereikia sukti galvų, kaip užimti pradinukus po pamokų, taip pat keičiama darbo užmokesčio apmokėjimo tvarka.

„Mokyklos nėra tik Švietimo ministerijos kuruojama sritis. Mes, nuolat augančio ir besiplečiančio miesto – sostinės – gyventojai, turime rodyti pavyzdį ir imtis ryžtingų veiksmų, kad padėtume spręsti dirbančių šeimų, kurių atžalos lanko pradinę mokyklą, problemas. O kad toks poreikis buvo – akivaizdu jau seniai. Šis mūsų sprendimas padės ne tik pradinukų tėvams, bet ir  pedagogams, kurie dirbdavo prailgintose grupėse su individualios veiklos liudijimais, o tėvai jiems mokėdavo už kiekvieną po pamokų dirbtą valandą. Nuo šio rugsėjo už papildomą darbą mokytojams pagal darbo sutartis mokės savivaldybė, jie jausis oriai, o tėvams tai nieko nekainuos“, – pasakojo Vilniaus miesto meras.

Šią vasarą daugelyje sostinės mokyklų vyko remonto darbai. Net 15 mokyklų atlikti didesni pastatų renovavimo darbai, kitose – mažesni sutvarkymai. Šiemet Vilniuje atnaujintos: Emilijos Pliaterytės progimnazija, Genio progimnazija, Baltupių progimnazija, Jeruzalės progimnazija, Simono Stanevičiaus progimnazija, Antano Vienuolio progimnazija, Ąžuolyno progimnazija, Spindulio progimnazija, Žemynos gimnazija ir Jono Basanavičiaus gimnazija bei progimnazija. Taip pat sutvarkymo darbai vyko Lazdynų mokykloje, Vilniaus Gedimino technikos universiteto inžinerijos licėjuje, Žygimanto Augusto pagrindinėje mokykloje bei Aleksandro Puškino vidurinėje mokykloje. Remonto darbai taip pat vykdomi Sofijos Kovalevskajos gimnazijoje ir progimnazijoje, Žemynos ir Salomėjos Nėries gimnazijose. Iš viso mokyklų atnaujinimui yra skiriama apie 6,4 mln. Eur, iš kurių 480 tūkst. Eur savivaldybės lėšų.

Mokyklose atsirado modernios kūrybiškumą skatinančios edukacinės erdvės, kuriose moksleiviai galės ir lavintis, ir įdomiai leisti laisvalaikį. Atnaujintos skaityklos, aktų bei sporto salės, technologijų kabinetai, multifunkcės gamtos mokslų laboratorijos, dirbtuvės, skaitmeninių technologijų kabinetas pradinukams. Taip pat pertvarkytos studijos choreografijos pamokoms, modernizuotos klasės, valgyklos, koridorių zonos.

Mokyklose taip pat intensyviai gerinamos sąlygos sportuoti – 10 mokyklų stadionų šią vasarą iš esmės atnaujinti: juose pakeista arba atnaujinta žolės danga, naujai išlieti bėgimo takai, įrengtas apšvietimas. Mokyklų salės ir aikštynai jau kelias vasaras iš eilės yra atviri ir atostogų metu, kad mokiniai galėtų savo laisvą laiką skirti ir aktyviai veiklai.

Šiemet 126 bendrojo ugdymo įstaigose visame Vilniuje iš viso mokysis net 64 137 mokinių. 

Naujausi komentarai

Komentarai

  • HTML žymės neleidžiamos.

Komentarai

  • HTML žymės neleidžiamos.
Atšaukti
Komentarų nėra
Visi komentarai (0)

Daugiau naujienų