Pereiti į pagrindinį turinį

Trakų autobusų stoties rekonstrukcijos projektas – sustabdytas

2017-05-11 12:03

Prokurorams siekiant panaikinti valstybės institucijų sprendimus, kuriais atvertos galimybės pradėti prieštaringai vertinamą Trakų autobusų stoties rekonstrukcijos projektą, teismas laikinai sustabdė Kultūros paveldo departamento, Trakų rajono savivaldybės bei Nacionalinės žemės tarnybos (NŽT) sprendimus.

Trakų autobusų stotis
Trakų autobusų stotis / Įmonės „Trastas“ nuotr.

Į prokurorus, prašydamas ginti viešąją interesą, kreipėsi Trakų istorinio nacionalinio parko vadovas Gintaras Abaravičius. Tuo metu projektą įgyvendinti siekiantis verslininkas Darius Nedzinskas tvirtina, kad prokurorų ginčijami sprendimai buvo suderinti su visomis institucijomis.

Gali būti padaryta didelė žala kultūros paveldui

Vilniaus apygardos prokuratūros, ginančios viešąjį interesą, skundą nagrinėjantis Vilniaus apygardos administracinis teismas (VAAT) sprendimą dėl reikalavimo užtikrinimo priemonių priėmė gegužės 10 dieną.

„Pateikti įrodymai leidžia daryti pagrįstą prielaidą, kad dėl priimtų sprendimų gali būti padaryta nepataisoma arba sunkiai pataisoma didelė žala kultūros paveldo kompleksams, aplinkai, kuri negalės būti pašalinta ateityje (....) Būtina imtis prevencinių priemonių ir laikinai sureguliuoti padėtį, kad dėl ginčo sklypų nebūtų priimti kiti administraciniai sprendimai (statybą leidžiantys dokumentai) ir sudaromi sandoriai“, - rašoma VAAT nutartyje.

Prokurorai siekia panaikinti Kultūros paveldo departamento sprendimą, kuriuo sumažintos Trakų senamiesčio ribos, Trakų rajono savivaldybės administracijos direktoriaus įsakymą pakeisti stoties rekonstrukcijai ketinamo naudoti žemės sklypo naudojimo būdą, savivaldybės tarybos spendimus dėl bendrojo ir detaliojo plano korektūrų, taip pat su šiais sprendimais susijusį NŽT sprendimą.

Teismo sprendimas per 7 dienas gali būti skundžiamas Lietuvos vyriausiajam administraciniam teismui.

D.Nedzinskas: sprendimai suderinti su visomis institucijomis

Atnaujinti seną Trakų autobusų stotį, joje įrengiant parduotuvę, siekiantis D.Nedzinskas sako skųsiantis VAAT sprendimą. Anot jo, prokurorai siekia panaikinti sprendimus, kuriems pritarė visos suinteresuotos institucijos, įskaitant ir Trakų istorinio nacionalinio parko direkciją.

Būtų labai gerai, kad žalą kompensuotų ne mokesčių mokėtojai, o tie valdininkai, kurie ją padarė.

„Visi (prokurorų - BNS) minimi dokumentai - bendrojo plano korektūra, detaliojo plano korektūra, projektiniai pasiūlymai - buvo patvirtinti visų institucijų, įskaitant nacionalinio parko direkciją. Ir staiga, kai lieka paskutinis etapas, kai jau praktiškai reikia daryti techninį projektą, Trakų nacionalinio parko direktorius Gintaras Abaravičius kreipiasi į prokuratūrą dėl viešojo intereso gynimo. Tai yra kažkas nesuvokiama“, - BNS tvirtino D.Nedzinskas.

Jis neatmetė galimybės, kad bandys prisiteisti žalą dėl teisėtų lūkesčių pažeidimo.

„Aš turiu teisėtus lūkesčius, teisėtus interesus visame šiame procese. Būna kartais, kad žmonės procesus stabdo, daro žalą. Nacionalinio parko vadovas, mano paskaičiavimais, jau yra padaręs man pakankamai didelę žalą ir dabar ji bus dar didesnė, todėl kažkas ją turės kompensuoti. Būtų labai gerai, kad ją kompensuotų ne mokesčių mokėtojai, o tie valdininkai, kurie ją padarė“, - sakė D.Nedzinskas.

G.Abaravičius: ginčijame Trakų senamiesčio apsaugą pažeidžiančius sprendimus

Trakų istorinio nacionalinio parko vadovo Gintaras Abaravičiaus teigimu, į prokurorus kreipėsi dėl sprendimų, kuriais sumažintos Trakų senamiesčio ribos ir pakeistas žemės sklypo naudojimo būdas.

„Mes į prokurorus kreipėmės dėl teisės aktų, kurie pažeidžia Trakų senamiesčio apsaugą. Tai padaryti buvo mūsų pareiga“, - BNS pabrėžė G.Abaravičiaus. Jo teigimu, šie sprendimai su direkcija nebuvo derinti.

Sprendimus dėl bendrojo ir detaliojo plano korektūrų, taip pat NŽT sprendimą, anot G.Abaravičiaus, prokurorai apskundė savo iniciatyva.

„Bendrasis ir detalusis planai (su Trakų istorinio nacionalinio parku - BNS) buvo derinami. Tą darau ne aš, derina specialistė. Jeigu jūs sekėte situaciją (...), jūs atkreipėte dėmesį, kad D.Nedzinskas kalbėjo vienos mano darbuotojos vardu, neva aš jai darau spaudimą. Neįvardintas tas darbuotojas buvo, bet jeigu, spėju, tas žmogus yra suderinęs bendrojo ir detaliojo plano korektūrą, turbūt nekyla klausimų, kodėl jis suderino“, - aiškino G.Abaravičius.

„Tas darbuotojas pagal savo pareigas derino. Jis turėjo informuoti mane apie tai, kad kažkas ten yra negerai. Manes darbuotojas, kuris atlieka šitą procedūrą, neinformavo“, - pridūrė jis.

G.Abaravičius anksčiau yra teigęs, jog D.Nedzinskas ignoruoja specialiuosius planus, todėl gali būti sunaikinta dalis Trakų senamiesčio teritorijos.

D.Nedzinskas: nauja autobusų stotis Trakuose bus

D.Nedzinsko įmonė „Trastas“ į naujos stoties ir „Rimi“ parduotuvės projektą žada investuoti 3 mln. eurų. 1987 metais statytus pastatus planuojama griauti ir vietoj jų iki 2018 metų pastatyti stoties ir 2 tūkst. kv. metrų parduotuvės kompleksą.

„Galiu pasakyti, kad tas objektas tikrai Trakuose bus, tai yra tik laiko klausimas. Mums pagalius į ratus kaišioja, bet argumentų jokių nėra ir jų tikrai niekada nebus. Mes viską darome pagal galiojančios įstatymus, taip kaip numato teisės normos“, - BNS teigė D.Nedzinskas.

Tyrimą, ar derinant investicijas į Trakų autobusų stoties rekonstrukciją nepiktnaudžiauta tarnybine padėtimi, balandžio pradžioje pradėjo ir Specialiųjų tyrimų tarnyba (STT), į kurią kreipėsi D.Nedzinskas. Generalinės prokuratūros atstovė Elena Martinonienė BNS sakė, kad įtarimai šiame tyrime kol kas niekam nepateikti.

Naujausi komentarai

Komentarai

  • HTML žymės neleidžiamos.

Komentarai

  • HTML žymės neleidžiamos.
Atšaukti
Komentarų nėra
Visi komentarai (0)

Daugiau naujienų