Pereiti į pagrindinį turinį

Valdantieji ir opozicija regi skirtingus tikslus

2010-09-05 06:00
Prioritetai: kitą savaitę posėdžius atnaujinanti Vilniaus savivaldybės taryba daugiausia dėmesio skirs miesto biudžetui, mokykloms ir šilumos tinklams.
Prioritetai: kitą savaitę posėdžius atnaujinanti Vilniaus savivaldybės taryba daugiausia dėmesio skirs miesto biudžetui, mokykloms ir šilumos tinklams. / Roko Medonio (Fotodiena) nuotr.

Vilniaus šilumos tinklų nuomos klausimas – tokį pagrindinį laukiantį darbą įvardija po atostogų grįžtantys sostinės savivaldybės tarybos nariai.

Ietis laužys įnirtingai

Tiesa, opozicijos atstovai tikina, kad valdančioji koalicija vengia šio klausimo ir yra linkusi pratęsti sostinės šilumos tinklų nuomos sutartį su bendrove "Dalkia". Valdantieji atkerta, jog opozicija tam ir yra opozicija, kad ką nors šnekėtųā

"Mūsų frakcija pasiūlė į darbotvarkę įtraukti klausimą dėl šilumos tinklų nuomos sutarties nutraukimo. Tačiau miesto meras Vilius Navickas nenori šios sutarties nutraukti ir šiurkščiai savavaliaudamas klausimo į darbotvarkę neįtraukė. Reikalausime, kad dėl šio klausimo svarstymo balsuodama apsispręstų visa taryba", – kalbėjo Tvarkos ir teisingumo frakcijos miesto taryboje vadovas Gediminas Rudžionis.

Pasak jo, šilumos tinklų valdymą į savo rankas turi perimti savivaldybė ir paslaugas vilniečiams teikti nesiekdama pelno. "Dabar miestui priklausantį turtą atidavėme į privačias rankas, o už tai sumoka pusė milijono sostinės gyventojų", – piktinosi Tvarkos ir teisingumo frakcijos miesto taryboje vadovas.

Konservatorius Povilas Tamošauskas atkirto, jog kaltinimai, kad valdantieji nenori svarstyti šilumos tinklų nuomos klausimo, yra laužti iš piršto. "Žinoma, kad šis klausimas vėl iškils. Neabejoju, kad taryboje ir vėl bus laužomos ietys", – kalbėjo jis.

Tiesa, konservatorius nemano, kad sutartį su "Dalkia" būtų galima nutraukti pirma laiko, nes už tokį savavališką veiksmą savivaldybė turėtų mokėti milžiniškas kompensacijas.

Mokyklų laukia pokyčiai

P.Tamošausko manymu, svarbiausias ir atsakingiausias Vilniaus savivaldybės tarybos šį rudenį laukiantis darbas – ateinančių metų miesto biudžeto tvirtinimas. Čia politikai turės paplušėti iš peties. Kiek daugiau nei milijardo litų šių metų biudžetą patvirtinusi sostinės savivaldybė jau dabar susiduria su sunkumais.

Į miesto biudžetą surenkama gerokai mažiau lėšų nei buvo suplanuota. Šiuo metu biudžete jau atsivėrusi 46 mln. litų skylė, kurią tenka lopyti imant naujas paskolas, nors Vilniaus skolos jau yra perkopusios 900 mln. litų.

Kitas svarbus darbas, pasak P.Tamošausko, yra sostinės mokyklų tinklo reforma: "Per ateinančius metus Vilniaus mokyklų tinklas turi būti optimizuotas. Mokyklas reikės išskaidyti į gimnazijas ir progimnazijas. Galbūt kai kuriose gimnazijose moksleiviams leisime mokytis nuo pradžios iki galo, tačiau tai dar diskusijų objektas."

Pasak politiko, po mokyklų tinklo reformos turėtų nelikti mokymosi dviem pamainomis. Miesto taryba taip pat ketina spręsti mokyklų, kuriose lietuvių vaikai sudaro mažumą, problemas.

Sieks daugiau atvirumo

Opozicija kaip vieną pagrindinių naujojo politinio sezono uždavinių įvardija siekį miesto valdžią priartinti prie žmonių. Pasak G.Rudžionio, vieno langelio principas sostinės savivaldybėje šiuo metu veikia tik formaliai, todėl miestiečiams naudos iš to nedaug.

"Visi pastebi, kad valdžia tolsta nuo rinkėjų. Mūsų nuomone, taip negali būti, todėl sieksime, kad valdininkai būtų kuo atviresni visuomenei", – teigė Tvarkos ir teisingumo frakcijos miesto taryboje vadovas.

Opozicija sieks, kad bet kuris gyventojas, kreipęsis į savivaldybę su kokiomis nors problemomis, vėliau bet kada galėtų ateiti ir būti iš karto nukreiptas pas valdininką, kuris tiesiogiai atsakingas už tų problemų sprendimą.

"Tas vienas langelis turi būti atvertas iki galo. Dabar žmogus atiduoda savo problemą ir tegu žinosi. Reikia, kad būtų galima bet kada sužinoti, kaip klostosi vieno ar kito klausimo sprendimas", – aiškino G.Rudžionis.

Valdžios versti nebandys

Nors opozicijoje dirbantys Vilniaus politikai teigia, kad yra labai nepatenkinti valdančiųjų veiksmais, miesto vadovai gali jaustis ramūs. Siekti pokyčių miesto valdžioje opozicijos atstovai neketina.

Po vasaros pradžioje nepavykusios interpeliacijos V.Navickui kitą interpeliaciją merui bus galima rengti tik po pusės metų. Toks laikotarpis numatytas įstatymais.

Opozicija nemato ir galimybių suformuoti naują valdančiąją daugumą. Nors šią savaitę skilo Liberalų ir centro sąjungos frakcija, Tvarkos ir teisingumo frakcijos narys G.Rudžionis nemano, kad atskalūnus pavyktų privilioti prisidėti prie naujos valdančiosios koalicijos.

"Apie naują koaliciją nekalbama. O dėl liberalcentristų skilimo – ten kiti reikalai. Man atrodo, kad su visu tuo skilimu susijęs buvęs meras Artūras Zuokas ir jo naujasis politinis judėjimas", – svarstė G.Rudžionis.

Naujausi komentarai

Komentarai

  • HTML žymės neleidžiamos.

Komentarai

  • HTML žymės neleidžiamos.
Atšaukti
Komentarų nėra
Visi komentarai (0)

Daugiau naujienų