Pereiti į pagrindinį turinį

Vilniaus kempingas - asfaltuota aikštė už 70 litų

2010-07-20 05:19
Įvertino: R.Nagelmaekeriui Vilniaus kempingas pagal sąlygas pasirodė kiek brangokas.
Įvertino: R.Nagelmaekeriui Vilniaus kempingas pagal sąlygas pasirodė kiek brangokas. / Gediminas Bartuška

Penktus metus kiekvieną vasarą Vilniuje veikia vienintelis kempingas, ir tas pats neblizga. Pasirinkimas menkas – asfaltu kvepianti sostinė arba už 30 km smagi stovyklavietė Trakuose.

Pirmas įspūdis nykus

Poilsiauti į Vilnių atvykusiems lietuviams ir užsieniečiams kempingų pasirinkimas menkas. Norintiems apsistoti pačioje sostinėje teks rinktis vienintelę aikštelę prie pat "Litexpo" parodų rūmų, įvertintą viena žvaigžde iš galimų keturių. Daugiau kempingų Vilniaus mieste nėra.

Pirmas įspūdis užsukus į šį kempingą "Vilnius city" – ne itin džiuginantis. Stovyklavietė labiau primena automobilių stovėjimo aikštę nei poilsiavietę.

"Kempingas ne itin svetingas keliautojams, ypač dviratininkams. Jis arti plento, dviračių takų nėra, todėl keliauti dviračiais nesaugu, o atvykėliams norint pasižvalgyti po miestą geriau kviesti taksi arba nuomotis automobilį. Ne to tikėjausi, ypač po Druskininkų kempingo. Ten tikra poilsiavietė su daugiau žalumos, įvairesnių pramogų", – įspūdžiais dalijosi tik ką į kempingą "Vilnius city" atvykęs olandas Raymondas Nagelmaekeris.

Iš tiesų apie 1,2 ha ploto užimanti stovyklavietė "Vilnius city" įrengta kone ant asfalto. Menko žolės lopinio pakanka vos 6–10 palapinių. Nors netoli teka Neris – priėjimas prie upės sudėtingas, todėl vandens pramogų kempingo savininkai pasiūlyti negali. Vienintelės pramogos: miegas, mažasis golfas ir ekskursijos. Gal dėl to apsilankymo dieną "Vilniaus city" teritorija žiojėjo kone tuštutėlė. Aikštelėje stovėjo trys nameliai su ratais, o pakraštyje pūpsojo pora palapinių.

"Šiaip Vilniumi pakankamai domimasi, ypač liepos antroje pusėje. Vakar pas mus buvo dvylika namelių su ratais ir pora palapinių. Daugiausia šį sezoną vienu metu buvo 25 nameliai. Dažniausi svečiai – iš Vokietijos, Olandijos, Lenkijos. Tačiau turistai mus vertina gana įvairiai: vieni sako, kad brangoka, kiti – kad paslaugų mažai. Bet šis kempingas Vilniuje vienintelis, ir kol kas nepakartojamas. Mano nuomone, geriau Vilniuje turėti kempingą ant asfalto negu visai nieko", – optimistiškai mestelėjo kempingo administratorius Linas Rugienius.

Vandens iš upės nesemia

Vis dėlto kaip tranzitinė stotelė šis kempingas visai neblogas. Turistai čia ras visas būtinas paslaugas: elektrą, šaltą ir karštą vandenį, dušus, tualetą, virtuvėlę, atliekų konteinerį, skalbimo mašiną, indaplovę ir internetą. Tiesa, registracijos namelyje stovi vienintelis kompiuteris, tad esant daugiau lankytojų gali tekti dėl interneto stoti į eilę.

"Ko mums trūksta – maitinimo įstaigos. Artimiausia kavinė įsikūrusi verslo centre pastate už 300 m, bet veikia tik darbo dienomis. Tačiau svečiai gali naudotis virtuvėle, o jei oras geras – pietauti prie staliukų lauke", – kempingo pranašumus rodė L.Rugienius.

Tačiau nei paslaugų stoka, nei krizė neprivertė "Vilniaus city" savininkų nuleisti kempingo kainų. Jos kaip buvo prieš dvejus metus – tokios ir liko. Pavyzdžiui, dviem asmenims, atvykusiems su nameliu su ratais, para kainuoja apie 70 litų.

"Kainą vertinti sunku. Lietuvoje viešiu tik tris dienas. Pirmas įspūdis – kad visoje šalyje kempingų kainos vienodos. Atsižvelgiant į paslaugas, gal kiek brangoka. Lenkijoje šiek tiek pigiau, o Vokietijoje – pastebimai brangiau. Kaip visame kontekste atrodys Ryga ir Talinas – pamatysime", – tikino R.Nagelmaekeris, dviračiu keliaujantis iš Olandijos.

Naujausi komentarai

Komentarai

  • HTML žymės neleidžiamos.

Komentarai

  • HTML žymės neleidžiamos.
Atšaukti
Komentarų nėra
Visi komentarai (0)

Daugiau naujienų