Kaip pranešė savivaldybė, kreiptasi į Nacionalinį visuomenės sveikatos centrą (NVSC), Aplinkos apsaugos agentūrą ir Aplinkos apsaugos departamentą.
Prašoma įvertinti, ar nebuvo pažeistos įmonei išduotos Taršos integruotos prevencijos ir kontrolės (TIPK) leidimo sąlygos.
„Atsakingų institucijų prašome kuo skubiau atlikti detalius oro taršos matavimus bei poveikio sveikatai vertinimą. Taip pat svarbu, kad įmonė imtųsi papildomų priemonių, užtikrinančių tokių incidentų prevenciją ir garantuotų taršos valdymą“, – pranešime teigia R. Duchnevičius.
Anot savivaldybės, reaguojant į incidentą pirmadienį Pagirių seniūnijoje įvyko susitikimas su „Homanit Lietuva“ direktore Inga Urbonavičiūte ir Pagirių bendruomenės atstovais.
„Svarbu, kad apie tokio pobūdžio įvykius gyventojai būtų informuojami kuo greičiau – tai leistų jiems priimti atsakingus sprendimus dėl savo ir artimųjų saugumo bei sveikatos. Sutarta, jog komunikacija su bendruomene turi būti kuo skaidresnė ir operatyvesnė“, – sako meras.
Apie incidentą gamykloje šeštadienį informavo Nacionalinis visuomenės sveikatos centras (NVSC), arčiau įmonės gyvenantiems Pagirių gyventojams rekomendavęs neiti į lauką, likus namuose – neatidarinėti orlaidžių, langų ir durų.
Savaitgalį Pagiriuose pasklidus plaušui, vietos bendruomenės „Medeina“ pirmininkas Vytautas Vyskupaitis Eltai sakė, kad taršos situacija rajone sudėtinga.
„Homanit Lietuva“ skelbė pradėjusį vidinį tyrimą, siekiant nustatyti tikslias plaušo pasklidimo už teritorijos ribų priežastis. Siekdama sustabdyti plaušo plitimą, įmonė jį drėkino ir dengė tentu.
Įmonės teigimu, gamyklos teritorijoje jaučiami kvapai su naktį įvykusiu incidentu niekaip nesusiję.
Šiuo metu vis dar vykdomi kompleksiniai bandymai, yra testuojamas ir derinamas bioskruberis – biologinio oro valymo įrenginys, todėl kvapas, priklausomai nuo vėjo krypties, gali būti jaučiamas.
Įmonės teigimu, pilnas bioskruberio valymo efektyvumas bus pasiektas po 6–8 savaičių.
Naujausi komentarai