Vilniaus taryba svarstys, ar pavadinti gatvę Ukrainoje žuvusio Tado Tumo vardu Pereiti į pagrindinį turinį

Vilniaus taryba svarstys, ar pavadinti gatvę Ukrainoje žuvusio Tado Tumo vardu

2025-06-04 07:05

Vilniaus miesto savivaldybė trečiadienį spręs, ar pavadinti gatvę Ukrainoje pernai vasarį žuvusio lietuvio savanorio Tado Tumo vardu.

Vilniaus taryba svarstys, ar pavadinti gatvę Ukrainoje žuvusio Tado Tumo vardu
Vilniaus taryba svarstys, ar pavadinti gatvę Ukrainoje žuvusio Tado Tumo vardu / P. Peleckio / BNS nuotr.

„Yra siūlymas pervadinti dalį Kernavės gatvės, nedidelę atkarpą, kur nėra gyvenamųjų adresų. Tai ieškojome vietos gatvės pavadinimui, kuri būtų ne taip nutolusi nuo centro, derinome tiek su artimaisiais, tiek su Tado bendražygiais ir radome tokį bendrą sprendimą, kuris visiems tiko, ir teikiame jį svarstyti tarybai“, – BNS sakė savivaldybės Istorinės atminties komisijos pirmininkė Kamilė Šeraitė-Gogelienė.

Kaip rašė BNS, sostinės taryba pernai kovą priėmė rezoliuciją dėl T. Tumo ir Ukrainoje taip pat žuvusio režisieriaus Manto Kvedaravičiaus atminimo įamžinimo Vilniuje.

Tuo metu šiemet vasarį pranešta, kad Bučos taryba nusprendė T. Tumo vardu pavadinti gatvę šiame Ukrainos mieste.

T. Tumas, slapyvardžiu Milžinas – pirmasis kare Ukrainoje gyvybės netekęs lietuvis. Jis žuvo vasario 23-iąją.

Kaip skelbta, T. Tumas kartu su ukrainiečiu prie Bachmuto į priešakines linijas vežė minas, kai į automobilį pataikė rusų dronas. T. Tumas kovo viduryje palaidotas Antakalnio kapinėse.

Naujausi komentarai

Komentarai

  • HTML žymės neleidžiamos.

Komentarai

  • HTML žymės neleidžiamos.
Atšaukti
Cindy

Nori susirasti **** Užeik -> ****
0
0
...

Nupuso
2
0
Kimberly

Nori susirasti **** Užeik -> ****
0
0
Visi komentarai (3)

Daugiau naujienų