Skambant varpeliui, kviečiančiam į pirmąją pamoką, mokyklos suole šiandien įsitaisys Ringauduose gyvenantys broliai tryniai: Vilius, Paulius ir Tomas.
Nori būti skirtingi
"Nešiojau kaip du. Tik gimdykloje sužinojau, kad šeimoje augs trys berniukai", – į minkštasuolyje išdykaujančius šešiamečius su meile žvelgė jų mama Sandra Žemaitienė.
Vilius ir Tomas – lyg du vandens lašai. Paulius už brolius aukštesnis beveik dešimčia centimetrų. "Jis ramiausias, kairiarankis. Tačiau gali rašyti, valgyti ir dešine", – pasakojo 34-erių moteris. Anksčiau mėgę rengtis vienodais drabužiais, žaisti su tokiomis pačiomis mašinėlėmis, dabar broliukai stengiasi išsiskirti. Pabodo jiems aplinkinių pirštų baksnojimai ir nuostabos kupini šūksniai: "Pažiūrėk, trys vienodi eina!" Dirstelėjusi į languotais marškinėliais pasipuošusius sūnelius ir spintoje kabančias žalios spalvos mokyklines uniformas, S.Žemaitienė suprato, kad trynukams ir šiemet nepavyks pabėgti nuo aplinkinių dėmesio.
Būsimieji pradinukai nusprendė išsiskirti jei ne apranga, tai bent mokyklinių daiktų spalvomis. Animacinių filmukų personažų atvaizdais puošta Tomo kuprinė – mėlyna. Tokios pačios spalvos ir jo segtuvas. Vilius matematikos ir lietuvių kalbos sąsiuvinius dės į alyvinę, Paulius – į juodą, mašinėlėmis išmargintą segtuvą.
"Kai pradės lankyti mokyklą, pažymėsiu uniformas, kad nesumaišytų, – trynukų mamos ketinimai labai rimti. – Išsiuvinėsiu vidinėje pusėje pirmąsias vardų raides raudonais siūlais."
Trigubai daugiau išlaidų
Kauno apskrities valstybinėje mokesčių inspekcijoje dirbanti S.Žemaitienė neslėpė, kad namuose lakstantys vaikai – trigubas džiaugsmas ir ne ką mažesnės išlaidos.
"Uniforminės kelnės ir liemenė – 100 litų. Šią sumą dauginkime iš trijų. Jaučiu, kad su vienu drabužių komplektu neapsieisime. Į mokyklinių reikmenų sąrašą įtrauktas rašalinis parkeris", – suvokdama, kad mažieji jį žūtbūt išardys, atsiduso moteris.
Viena kuprinė šeimos biudžetui atsiėjo 130 litų. Sąsiuviniai, piešimo lapai, flomasteriai, teptukai, liniuotės, trintukai ir kitos kanceliarinės prekės – beveik tiek pat. "Teks pirkti pratybų sąsiuvinius. Vienam vaikui tai kainuos apie 100 litų. Neabejoju, kad per mokslo metus atsiras dar daugiau pirkinių", – išlaidas skaičiavo S.Žemaitienė.
Skaičiavo likusias dienas
Rugsėjo 1-osios išvakarėse jauniausi Žemaičių vyrai į patalus įsisuko jiems įprastu laiku – 22 val. O šiandien rytą jie, nešini pastelinių spalvų kardelių žiedais, žingsniuos Ringaudų pradinės mokyklos link. "Skaičiuoti dienas iki rugsėjo 1-osios sūnūs pradėjo dar rugpjūčio pradžioje. Prieina prie kalendoriaus, bakstelėja piršteliu ir sako: "Liko 20... liko 15 dienų." Įdomu, kiek laiko tokia ugnelė juose rusens", – svarstė moteris.
Paklausti, kodėl taip nori į mokyklą, Paulius ir Vilius įsikniaubė į juodos ir baltos spalvų augintinį – katiną Savą. Vienintelis Tomas patyliukais prasitarė, kad labai nori susirasti naujų draugų ir mokytis. "Savo vardą parašyti galiu, brolių, mamos ir tėčio – taip pat", – kiek susikuklinęs už mamos pasislėpė šviesiaplaukis.
"Būkite pavyzdingi ir stropūs mokiniai, kad laikraščiai nerašytų apie Ringaudų trynukus, kurie išdaužė langą", – prieš išleisdama į mokyklą, pirmokams sėkmės linkėjo S.Žemaitienė.
Miesto ir rajono mokyklose mažėja mokinių
2009–2010 mokslo metais Kaune buvo 2750 pirmokų, šią rugsėjo 1-ąją mokyklos slenkstį pirmąkart peržengs 2307.
2009–2010 mokslo metais Kauno rajone buvo 780 pirmokų, šį rudenį – 795.
2009–2010 mokslo metais Kauno savivaldybės bendrojo lavinimo mokyklose mokėsi 41 609 mokinių, šiemet – 40 200.
2010–2011 metais Kauno rajono bendrojo lavinimo mokyklose mokėsi 10 587, šiemet – 10530 mokinių.
Naujausi komentarai